Skip to main content

Jaunieši kopā ar aizsardzības ministru iesaistās jaunsardzes darba pilnveidošanā Latvijā

Trešdien 3. oktobrī Vienotības Jaunatnes organizācijas (VJO) pārstāvji bija ieradušies vizītē pie Latvijas Republikas Aizsardzības ministra Arta Pabrika, lai prezentētu VJO Izglītības darba grupas veidoto pētījumu par Jaunsardzi. No vairāk kā desmit klātesošajiem VJO pārstāvjiem pētījumu prezentēja Mikus Žagata un Pauls Maurers. Pētījums tika veikts 2012. gada augusta mēnesī ar sociālo tīklu palīdzību un tajā piedalījās vairāk kā 300 jaunsargi no visas Latvijas, kuri atbildēja uz pavisam 17 jautājumiem saistībā ar darbību Jaunsardzē.

Aptuveni stundu ilgās tikšanās laikā Aizsardzības ministrs tika iepazīstināts ar pētījuma rezultātiem, kuri aktīvi tika apspriesti ar visiem klātesošajiem. Ministrs vairākas reizes uzdeva precizējošus jautājumus, tādējādi norādot uz iespējām pētījumu vēl uzlabot. Īpaša uzmanība tika pievērsta tādiem jautājumiem kā Jaunsardzes vienību izmēri, jauniešu intereses noturēšana par kustību, informācijas aprite par Jaunsardzi ārpus skolām, Jaunsardzes nodarību biežums un regularitāte, materiāltehniskā nodrošinājuma trūkums un organizatoriskie trūkumi Jaunsardzē, kā arī iespējas veidot Jaunsardzes tēlu.

VJO klātesošie biedri tika informēti par plānu veidot Jaunsargu pašpārvaldi, kā arī citiem kustības attīstības virzieniem. Tāpat tika nolemts turpināt sadarbību, VJO Izglītības darba grupai nododot ministrijas vajadzībām aptaujas rezultātus, bet ministrijai piedāvājot VJO jauniešiem iesaistīties, piemēram, Jaunsardzes pašpārvaldes veidošanas u.c. plānos. Pēc diskusijas par Jaunsardzi atlikušās vizītes minūtes tika veltītas pārrunām par Latvijas un pasaules politiskajiem un drošības procesiem: kiberdrošību, vēlēšanu rezultātiem Gruzijā, tendenciozu un vēsturi sagrozītu izglītības materiālu veidošanu un izplatīšanu Latvijā un cīņu pret tiem un citiem jautājumiem.

VJO izsaka vislielāko pateicību Artim Pabrikam par doto iespēju līdzdarboties Latvijas Republikas aizsardzības un īpaši Jaunsardzes attīstības politikas veidošanā. Izsakām vislielāko cerību, ka sadarbība tiks turpināta arī turpmāk.

Mikus Žagata,
Izglītības darba grupas vadītājs

Dalies ar ziņu