Skip to main content

Jāuzsāk reāla stāvparku programmas īstenošana Rīgā

Rīt, 1. jūnijā Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja izskatīs jautājumu par stāvvietu un stāvparku izveides plāniem Rīgā un praktisko darbu šo plānu īstenošanā. Jautājums ir iekļauts komitejas darba kārtībā pēc Vienotības deputātu Olafa Pulka un Nila Josta pieprasījuma.

Stāvparku attīstības programma, kuras mērķis ir samazināt Rīgā, it īpaši centrā iebraucošo auto skaitu, tiek īstenota jau vismaz desmit gadus. 2006. gadā pilsēta rezervēja zemes platības stāvparku celtniecībai. Kopš tā laika ir atklāts tikai viens stāvparks, Ulbrokā, kuru neapmierinošās sabiedriskā transporta pieejamības dēļ, autovadītāji izmanto ievērojami retāk nekā tika prognozēts. Lai apkaimēs atbrīvotu pagalmus no automašīnām, ir plānots izveidot simtiem stāvvietu gar ielu malām zaļajā zonā, kas pēc daudzu rīdzinieku domām pasliktinās vides kvalitāti un apdraudēs satiksmes drošību.

Deputāti uzskata, ka Rīgas turpmākā attīstība ir cieši saistīta ar gaisa kvalitātes uzlabošanu, satiksmes drošības stiprināšanu, tātad Rīgas centrālajā daļā iebraucošā autotransporta skaita samazinājumu vai vismaz pieauguma apturēšanu, bet šos plānus kavē gausā stāvparku plāna ieviešana un bieži nepārdomātā autostāvvietu izveide Rīgā. Stāvparku programmām un sagatavošanās darbiem ir iztērēti ievērojami nodokļu maksātāju līdzekļi, un praktiskās rīcības bremzēšana var novest pie tā, ka izpētes darbi ir novecojuši, nav izmantojami, tātad rīdzinieku nauda iztērēta velti, uzskata deputāti.

Pilsētas attīstības komitejas sēde notiks 1. jūnijā plkst. 9:00 Rīgas domē, Portretu zālē.

Informāciju sagatavoja:
RD Vienotības deputātu frakcija

Dalies ar ziņu