Skip to main content

JL dome aicina nepieļaut oligarhu ietekmi valdības un Saeimas lēmumos

Partijas Jaunais laiks dome šodien, 8. jūnijā, pieņēmusi rezolūciju, kurā norāda uz nepieciešamību šībrīža politiskajos apstākļos saglabāt Ministru prezidenta Valda Dombrovska vadītās valdības rīcībspēju, vienlaikus nepieļaujot oligarhu ietekmi valdības un Saeimas lēmumos.

JL dome savā rezolūcijā pauž atbalstu Valsts prezidenta Valda Zatlera lēmumam ierosināt Saeimas atlaišanu, aicinot Zatleru spert arī nākamo soli, lai uzsāktās politiskās pārmaiņas turpinātu. Šim lēmumam jāatstāj paliekošas sekas, dodot iespēju sabiedrībai pēc būtības mainīt Latvijas politisko vidi, norāda JL reģionu pārstāvji.

JL dome arī aicina Valdi Zatleru pievienoties VIENOTĪBAI, norādot, ka profesionāliem un valstiski domājošiem politķiem jāapvienojas, lai sabiedrībai piedāvātu kvalitatīvu un uz attīstību vērstu politisku alternatīvu.

Tāpat rezolūcijas autori uzsver nepieciešamību VIENOTĪBU veidojošajām būt valstiski domājošām un konstruktīvi virzīties uz vienotas, modernas un plaši pārstāvētas partijas izveidi, esot vienotiem un saskaņotiem savos vārdos un darbos, kā arī aicina valstiski domājošus politiskos spēkus un Latvijas sabiedrību līdzdarboties, lai paredzamās Saeimas vēlēšanas kļūtu par iespēju pēc būtības mainīt politisko vidi un kultūru Latvijā.

Sīkpartiju laiks Latvijā ir pagājis, vienotai un vienojošai sabiedrībai ir vajadzīga plaša politiska pārstāvniecība, norāda JL dome.

„Valsts prezidenta solis rosināt tautas nobalsošanu par 10. Saeimas atlaišanu ir simbolisks. Saeima, kuras vairākums nav vēlējies rīkoties sabiedrības interesēs un savā darbībā ignorējis tiesiskuma pamatprincipus, ir jāatlaiž,” pauž rezolūcijas autori, norādot, ka „šobrīd, pēc 20 gadiem neatkarīgā valstī, mums jāatgriežas pie pirmsākumiem, jāspēj atjaunot valsts stūrakmeņi. Tiesiskums ir nozīmīgākais Latvijas valsts stūrakmens valsts labklājības pamatos. Tikai tad, ja mēs ievērosim šo pamatprincipu, mūsu valsti un sabiedrību sagaida izaugsme, attīstība un labklājība”.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas Jaunais laiks
sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 67087224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu