Skip to main content

Kristovskis uzrunā Norvēģijas un Baltijas valstu diplomātisko attiecību atjaunošanas divdesmitgades konferences dalībniekus

8. jūnijā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis pēc Norvēģijas kolēģa Jūnasa Gāra Stēres (Jonas Gahr Støre) ielūguma piedalījās Norvēģijas un Baltijas valstu ārlietu ministru publiskajā diskusijā Oslo, kas tika veltīta Norvēģijas un Baltijas valstu diplomātisko attiecību atjaunošanas divdesmitgadei.

Savā uzrunā Latvijas ārlietu ministrs augstu novērtēja Norvēģijas īstenoto politiku, pēc Otrā pasaules kara neatzīstot Baltijas valstu aneksiju un atļaujot savā valstī turpināt darbu Latvijas Goda konsulātam, kā arī uzsvēra Ziemeļvalstu valdību, parlamentāriešu, diplomātu un sabiedrības aktīvo atbalstu Baltijas valstu neatkarības atgūšanas laikā.

Runājot par ekonomisko un biznesa sadarbību, Ģirts Valdis Kristovskis atzinīgus vārdus veltīja Norvēģijas uzņēmēju nosvērtībai, nepametot Latviju tai kritiskā ekonomiskās krīzes periodā. Ministrs atsaucās uz neseno tikšanos ar abu valstu uzņēmējiem: ”Darba vizītes laikā šī gada aprīlī Oslo novēroju pieaugošu Latvijas un Norvēģijas uzņēmēju savstarpēju interesi par sadarbības iespējām.”

Tāpat ārlietu ministrs ar gandarījumu atzīmēja Norvēģijas divpusējā finanšu instrumenta un Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta lomu abu valstu attiecību veidošanā, kā arī sadarbību izglītības un kultūras jomā. Tradicionāli cieši ir Latvijas un Norvēģijas pašvaldību kontakti.

Uzrunājot diskusijas dalībniekus, Ģirts Valdis Kristovskis īpaši uzsvēra Latvijas un Norvēģijas kopējās drošības intereses gan NATO, gan Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības ietvaros. Abu valstu sadarbību Afganistānā ministrs nodēvēja par izcilu praktiskās sadarbības paraugu, vēršoties pret globāliem drošības izaicinājumiem.

Noslēgumā ministrs aicināja uzlūkot arī jaunas, pagaidām vēl neapgūtas sadarbības iespējas: ”Tas sniegs mums papildus sviras, iesaistoties aktīvā reģiona un Eiropas sadarbības darbakārtībā”.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu