Skip to main content

Ārlietu ministrs Oslo tiekas ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu

7. jūnijā Baltijas Jūras valstu padomes ārlietu ministru sanāksmes ietvaros Oslo, Norvēģijā, Latvijas Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu ( Sergey Lavrov).

Sarunā, kas notika savstarpējas cieņas gaisotnē, Ģ. V. Kristovskis uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta turpināt Valsts prezidenta Valda Zatlera 2010. gada decembra vizītes laikā sasniegto vienošanos tālāku realizāciju. Latvija atbalsta pragmatisku un savstarpēji izdevīgu attiecību veidošanu. Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis aicināja Krievijas pusi ratificēt pērn noslēgto Latvijas un Krievijas līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu..

Tāpat ministrs akcentēja šīs nedēļas Starpvaldību komisijas tikšanos Liepājā. Ģ. V. Kristovskis arī aicināja paātrināt nesenās kopējās vēstures izpētes komisijas darba uzsākšanu kā iespēju padziļināt savstarpējo izpratni par sāpīgiem notikumiem, kas joprojām kavē pragmatisku attiecību izveidi.

No savas puses Krievijas ārlietu ministrs S. Lavrovs augsti novērtēja attiecību dinamiku un pauda interesi to turpināt. Abas puses piekrita, ka jāturpina abpusējs dialogs. Tikšanās laikā tika pārrunāti arī citi divpusējās un daudzpusējās sadarbības jautājumi.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu