Skip to main content

JL: Mikrouzņēmumu nodokļa likums jāpieņem pavasara sesijas laikā

Mikrouzņēmumu nodokļa likums un ar to saistītie likumu grozījumi Saeimā jāpieņem bez kavēšanās vēl šīs Saeimas sesijas laikā, lai jau drīzumā iedzīvinātu valdības izstrādāto mikrouzņēmumu atbalsta programmu, sekmētu jaunu uzņēmumu un darbavietu radīšanu, norāda partijas Jaunais laiks (JL) valde.

„Mazie un mikrouzņēmumi ir valsts ekonomikas mugurkauls, veselīgas un ilgtspējīgas ekonomikas, jaunu darbavietu un vispusīgas nozaru attīstības pamats. Arī šobrīd ir politiskie spēki, kas valsts ekonomisko politiku vēlas veidot atbilstoši „politbiznesmeņu” interesēm, taču mums jāapzinās, ka runāt par īstu ekonomikas izaugsmi un attīstību var tikai tad, kad uzņēmējdarbībā iesaistās aizvien jauni uzņēmēji, īstenojot jaunas idejas un radot jaunas darbavietas,” uzsver ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Jaunā mikrouzņēmumu nodokļa likuma mērķis ir motivēt cilvēkus iesaistīties uzņēmējdarbībā, radīt jaunus uzņēmumus un līdz ar to arī jaunas darbavietas. Šis ir nozīmīgs lēmums mūsu valsts ekonomikas izaugsmei, tādēļ Saeimai jārīkojas ātri, lai likums stātos spēkā jau šovasar, norāda JL.

Likumprojekts attiecas gan uz fiziskām personām, kas veic saimniecisko, gan individuāliem uzņēmējiem, zemnieka vai zvejnieka saimniecībām, vai sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, ja to dibinātāji un dalībnieki ir fiziskas personas, apgrozījums gada laikā nepārsniedz 70 tūkstošus latu un darbinieku skaits nepārsniedz piecus cilvēkus.

Likumprojekts paredz vienotu mikrouzņēmumu nodokļa likmi – 20 procenti no apgrozījuma jeb mikrouzņēmuma saimnieciskās darbības ieņēmumiem. Nodoklī ietvertas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, iedzīvotāju ienākuma nodoklis un uzņēmējdarbības riska valsts nodeva par mikrouzņēmuma darbiniekiem. Ja mikrouzņēmums atbilst uzņēmuma ienākuma nodokļa maksātāja pazīmēm, tad tas ietver arī mikrouzņēmuma uzņēmuma ienākuma nodokli. Tāpat šis nodoklis ietver mikrouzņēmuma īpašnieka iedzīvotāju ienākuma nodokli par mikrouzņēmuma saimnieciskās darbības ieņēmumu daļu.

Tāpat būtiski ir grozījumi likumā par apdrošināšanu bezdarba gadījumam, kas nosaka, ka bezdarbnieks, kurš ieguvis mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu kā mikrouzņēmuma īpašnieks varēs turpināt saņemt bezdarbnieka pabalstu.

Dalies ar ziņu