Skip to main content

Jūrmalā izveidota pirmā VIENOTĪBAS frakcija pašvaldībās

Trešdien, 14. aprīlī, partiju „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP) Jūrmalas nodaļas biedru kopsapulcē tika nolemts par VIENOTĪBAS Jūrmalas reģionālās apvienības dibināšanu un VIENOTĪBAS frakcijas Jūrmalas domē izveidi. Tādējādi ir radīta pirmā VIENOTĪBAS frakcija pašvaldībās.

VIENOTĪBAS Jūrmalas reģionālā apvienība tika nodibināta ar kopsapulces dalībnieku vienbalsīgu lēmumu. Tika izveidota arī reģionālās apvienības valde trīs cilvēku sastāvā – Iveta Blaua (JL), Romualds Ražuks (PS) un Juris Iļjenkovs (SCP). VIENOTĪBAS Jūrmalas reģionālās apvienības mērķis ir spēcināt partiju sadarbību reģionālajā līmenī, pārstāvēt VIENOTĪBAS vērtības politiskajā procesā Jūrmalā un aicināt konsolidēties līdzīgi domājošus politiskos spēkus.

Savukārt VIENOTĪBAS frakcija Jūrmalas domē ir izveidota ar mērķi cieši koordinēt trīs partiju deputātu sadarbību. Frakcijas deputāti tiksies pirms Jūrmalas domes sēdēm, savstarpēji konsultēsies un koleģiāli pieņems lēmumus. Frakcijas sēdēs piedalīties tiks aicināti arī partiju Jūrmalas nodaļu biedri un citi līdzīgi domājoši spēki Jūrmalas pilsētā.

VIENOTĪBAS Jūrmalas reģionālās apvienības dibināšanas kopsapulcē piedalījās arī ekonomikas ministrs, JL valdes loceklis Artis Kampars, Saeimas deputāts, PS valdes loceklis Kārlis Šadurskis un Saeimas deputāts, SCP valdes loceklis Artis Pabriks, tādējādi paužot atbalstu partiju reģionālo nodaļu gatavībai apvienot centienus un kopīgi strādāt ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.

Jūrmalas reģionālās apvienības veidošana ir daļa no plašākām iniciatīvām par apvienību VIENOTĪBA veidojošo partiju sadarbību Latvijas reģionos, ko partiju nodaļas ir iniciējušas pašas. Patlaban sarunas par VIENOTĪBAS reģionālo apvienību veidošanu ir uzsāktas arī Ķekavā, Jēkabpilī, Jelgavā un Ozolniekos.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010. gada 6. martā nodibināja JL, PS un SCP. Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Dalies ar ziņu