Skip to main content

JL: TP priekšlikumi jāvērtē visai koalīcijai

Tautas partijas (TP) iesniegtie priekšlikumi neatliekamajiem valdības darbiem solidāri jāvērtē visiem koalīcijas partneriem, ļaujot valdību veidojošajām partijām divu nedēļu laikā iepazīties un izvērtēt piedāvātos risinājumus, lai piedalītos valstij svarīgu jautājumu risināšanā uz vienlīdzīgiem pamatiem, norāda partija Jaunais laiks (JL).

„Divu partiju vienošanās koalīcijā, kurā ir piecas partijas, ir neiespējama. Tautas partija to labi apzinās, tādēļ nav skaidrs šī piedāvājuma nolūks. Trīs ceturtdaļas Tautas partijas piedāvāto ideju valdība jau īsteno, bet pārējās ir jāapspriež tāpat kā līdz šim apspriesti citu partiju priekšlikumi. Mēs aicinām Tautas partiju atteikties no tukša priekšvēlēšanu populisma brīdī, kad jāveic ekonomikas veicināšanas pasākumi un valsts pārvaldes reformas, un turpināt darbu, kas jau iesākts un kas, kā redzams, dod pozitīvus rezultātus valsts reitinga uzlabošanā un eksportspējas palielināšanā,” norāda JL valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Ikvienai valdību veidojošajai partijai ir savas idejas gan neatliekamiem darbiem, gan ilgtermiņa plāniem, un valdību veidojošo partiju sadarbības līgums paredz ņemt vērā visu koalīcijas partneru viedokļus. Tādēļ forma, kurā viena valdību veidojoša partija paredz slēgt vienošanos ar valdības vadītāju, apejot pārējos partnerus, draud radīt bīstamu precedentu, norāda JL. Uz nepieciešamību šādus lēmumus pieņemt, balstoties uz kopīgām diskusijām, norādījuši arī pārējie koalīcijas partneri.

JL jau iepriekš norādījis, ka partijai nav pieņemama uzspiestā ultimatīvā sadarbības forma. TP ierosinājumi tāpat kā citu partiju un sociālo partneru ieteikumi jāvērtē ierastajā kārtībā, balstoties uz ieguvumiem, iespējām un to fiskālo ietekmi, kas ir svarīgs priekšnosacījums, lai pildītu starptautisko aizdevēju nosacījumus un nodrošinātu sabiedrībai šobrīd likumdošanā noteikto sociālo aizsardzību, kura tai, norāda JL.

 

Dalies ar ziņu