Skip to main content

VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētāju vēlēs 16. martā

Sakarā ar šodien notiekošo koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes plašo darba kārtību, politisko partiju apvienības VIENOTĪBA pirmā valdes sēde pārcelta uz rītdienu, 16. martu. Kā jau tika ziņots, pirmajā valdes sēdē tiks ievēlēts partiju apvienības valdes priekšsēdētājs; šo amatu ieņems viens no apvienības valdes līdzpriekšsēdētājiem – Solvita Āboltiņa, Ģirts Valdis Kristovskis vai Aigars Štokenbergs.

Saskaņā ar apvienības statūtiem, VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētāju ievēl valde no līdzpriekšsēdētāju vidus uz viena gada termiņu. Katru nākamo termiņu jāievēl pārstāvis no citas VIENOTĪBU veidojošās partijas.

Statūti arī paredz, ka apvienības valdi veido ne vairāk kā 15 pārstāvji, tai skaitā trīs apvienības līdzpriekšsēdētāji – VIENOTĪBU veidojošo partiju vadītāji. Partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP) darbam apvienības valdē ir deleģējusi katra pa pieciem pārstāvjiem.

JL VIENOTĪBAS valdē pārstāvēs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis, Saeimas deputāte Silva Bendrāte, JL Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Edgars Jaunups, kā arī partijas valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājas amatā.

PS VIENOTĪBAS valdē pārstāvēs partijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis, PS valdes loceklis un Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis, PS valdes loceklis Didzis Konuševskis, PS vēlēšanu kampaņas vadītājs Arvils Ašeradens un PS valdes loceklis Rolands Irklis.

SCP apvienības valdē pārstāvēs partijas valdes priekšsēdētājs Aigars Štokenbergs, partijas valdes locekle, VIENOTĪBAS programmas izstrādes darba grupas dalībniece Karina Korna, partijas valdes loceklis, asociētais profesors, tiesību zinātņu doktors Aleksejs Loskutovs, SCP valdes loceklis, profesors, politikas zinātņu doktors Artis Pabriks un SCP Jauniešu organizācijas valdes loceklis, starptautisko attiecību speciālists Krišjānis Bušs.

Par apvienības paplašināšanu – jaunu partiju uzņemšanu apvienībā – ar savas partijas dotu mandātu ir tiesīgi lemt līdzpriekšsēdētāji, savukārt valde ir tiesīga apstiprināt vēlēšanu kandidātu sarakstus Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanām. Tāpat valdes kompetencē ir lēmuma pieņemšana par apvienības dalību valdībā.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010. gada 6. martā nodibināja JL, PS un SCP. Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Dalies ar ziņu