Skip to main content

JL un PS: Domes vadība pārkāpj pašvaldības nolikumu

Politisko partiju apvienības "Vienotība" Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju "Jaunais laiks" un "Pilsoniskā savienība" deputāti uzskata, ka RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs, nespējot nodrošināt efektīvu pašvaldības darbu, plāno likvidēt domes prezidiju, tādējādi padarot domes darbu vēl vairāk nepārskatāmu. Šodien ieplānotā prezidija sēde notiek pēc vairāk kā pusotra mēneša, jo pēdējo reizi prezidijs tika sasaukts 2010. gada 1. decembrī. Opozīcijas deputāti uzskata, ka faktiski tiek pārkāpts Rīgas pašvaldības nolikums, kas paredz, ka prezidija sēdes jāsasauc ne retāk kā reizi mēnesī.

Līdzīga situācija ir arī ar Rīgas domes sēžu sasaukšanu. Pēdējās sešas sēdes ir bijušas ārkārtas sēdes.

"Varētu padomāt, ka dome strādā force major režīmā, bet tā nav, Ušakovs vienkārši nespēj nodrošināt vajadzīgo balsu skaitu", norāda RD opozīcija.

Ilgstoši nesasaucot prezidija sēdes, tiek bremzēts Rīgas skolu direktoru apstiprināšanas process. Tā, piemēram, Rīgas 34. vidusskola jau ilgstoši ir bez direktora, lai gan direktoru konkurss ir bijis un Izglītības un zinātnes ministrija devusi saskaņojumu jauna direktora iecelšanai, tomēr domes bezatbildīgās rīcības dēļ Rīgas 34. vidusskola joprojām jau ir bez vadītāja.

JL un PS deputāti plāno iesniegs priekšlikumu Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumam, kas noteiks, ka uz domes sēdēm un prezidija sēdēm jāsanāk ne retāk kā divas reizes mēnesī.

"Ja Ušakova kungam ir vajadzīgs ar likumu noteikt, ka domes darbā jāievēro regularitāte un pārskatāms darba process, tad mēs viņam palīdzēsim ar šādu priekšlikumu," skaidro RD deputāti. 

Dalies ar ziņu