Skip to main content

JL un PS nevēlas pieļaut Rīgas Komercģimnāzijas slēgšanu

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” un „Pilsoniskā savienība” deputāti uzsākuši parakstu vākšanu par RD ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai lemtu par Rīgas Komercģimnāzijas saglabāšanu.

„JL un PS deputāti ir gatavi diskutēt un pārliecināt pozīcijas deputātus, ka skola ir jāatstāj”, informē deputāts E. Vēbers.

Opozīcijas deputāti uzskata, ka skolas likvidēšanas process netiek balstīts uz konkrētiem aprēķiniem un analīzi. Ne Optimizācijas komisijas sēdē, ne Izglītības, kultūras un sporta komitejā, ne Rīgas domes sēdē nav sniegti loģiski pamatoti argumenti kāpēc skolu vajadzētu likvidēt.

Pati skola ir apliecinājusi, ka no ieņēmumiem, kas gūti iznomājot telpas trešajām personām, tā varētu daļēji (60% apmērā) segt skolas komunālos izdevumus. Arī skolas infrastruktūra ir salīdzinoši labā stāvoklī, tādēļ papildus finansējums tuvāko gadu laikā nebūs nepieciešams.

Rīgas Komercģimnāzija ir viena no retajām vispārizglītojošajām skolām Latvijā, kura mērķtiecīgi orientē jauniešus iesaistīties uzņēmējdarbībā. Pozīcijas deputāti šo faktu līdz šim nav uzskatījuši par vērā ņemamu argumentu ekonomiskās krīzes pārņemtajā Latvijā. Šīs skolas likvidācija ir vērtējama kā neatgriezeniska kļūda, norāda domnieks Elmārs Vēbers.

Rīgas Komercģimnāzijā padziļināti apgūst komerczinību, tūrisma menedžmenta un sabiedrisko attiecību programmas; šo izglītības programmu nozīmību apliecina fakts, ka daudzi ģimnāzijas absolventi veiksmīgi attīsta Latvijā savu biznesu.

Saskaņā ar likuma par pašvaldībām 28. pantu Domes priekšsēdētājam ir pienākums sasaukt ārkārtas sēdi, ja to pieprasa vismaz viena trešdaļa deputātu.

Dalies ar ziņu