Skip to main content

JL iestājas pret Satversmes tiesas politizēšanu; aicina tiesneša amatā apstiprināt profesionāli

Rīt, 20.maijā, lemjot par jauna Satversmes tiesas (ST) tiesneša apstiprināšanu, Saeimai būs jāizvēlas starp cienījamu un pieredzējušu nozares profesionāli – Silviju Meieri – un Vinetu Muižnieci, kuras pārstāvētās partijas apšaubāmā izpratne par tiesiskumu un bezatbildīgie lēmumi valsti noveduši teju līdz bankrotam, uzskata partijas Jaunais laiks (JL) Saeimas frakcijas deputāti.

Virzot ST tiesneša amatā Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas vadītāju un partijas valdes locekli Vinetu Muižnieci, TP turpina tiesu varas politizēšanu, mēģinot to pakļaut savām politiskajām interesēm, uzskata JL.

„Konstitucionālās tiesas visā pasaulē ir instances, kurās strādā valsts respektablākie juristi – cienījami profesionāļi un akadēmiķi. Savukārt TP uzskata, ka šo amatu ir tiesīgi ieņemt politiķi, kas pēdējo gadu laikā pielikuši ne mazumu pūļu, lai valsti novestu krīzē,” norāda JL valdes priekšsēdētāja, Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa.

Šī TP iniciatīva ir tieša Jāņa Maizīša neievēlēšanas scenārija sastāvdaļa. Pēc tam, kad parlaments dažu politisko spēku interesēs atbrīvojies no neērtā ģenerālprokurora, tas lems, vai arī ST pārvērst par vietu, kur izmitināt politiski paklausīgus partijas biedrus, norāda JL.

JL aicina Saeimā pārstāvētās partijas apzināties sava lēmuma nozīmi gan neatkarīgas tiesu varas autoritātes un profesionalitātes stiprināšanas, gan Saeimas uzticamības un reputācijas kontekstā, un, balsojot par ST tiesneša apstiprināšanu, lemt par labu pieredzējušam, profesionālam, politiski neietekmējamam kandidātam.

Dalies ar ziņu