Skip to main content

K. Kariņš: Eiropa turpina sniegt visu nepieciešamo atbalstu Ukrainai

23. oktobrī Luksemburgā norisinājās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padome, kurā ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš ar kolēģiem diskutēja par situāciju Izraēlā un Tuvo Austrumu reģionā, kā arī atbalstu Ukrainai pret Krievijas īstenoto karu. Pēc sanāksmes ministrs uzsvēra ES ārlietu ministru kopīgo nostāju par visa nepieciešamā atbalsta turpināšanu Ukrainai.

“Neraugoties uz pieaugošo konfliktu skaitu pasaulē, Eiropa saglabā fokusu uz atbalsta sniegšanu Ukrainai – Krievija nav mazinājusi savu brutalitāti karā pret demokrātisko kaimiņvalsti,” norādīja K. Kariņš, papildinot, ka Ārlietu padomē aicināja uz iespējami ātru progresu, īstenojot ES apņemšanās drošības un aizsardzības jomās, īpaši – Eiropas Miera mehānisma ietvaros.

Pēc K. Kariņa teiktā, būtiska ir arī esošo sankciju pret Krieviju stiprināšana, virzība uz jaunām sankcijām, kā arī Krievijas atbildības jautājums.

Attiecībā uz situācijas saspīlējumu pēc “Hamās” uzbrukuma Izraēlai ārlietu ministrs uzsvēra nepieciešamību ES aktīvāk iesaistīties konflikta noregulēšanā. “ES aktīvi jāiesaistās, lai novērstu konflikta eskalāciju plašākā reģionā un humānās krīzes padziļināšanos,” pauda K. Kariņš. Pēc ministra teiktā, ir jāmeklē veidi, kā aktivizēt Tuvo Austrumu miera procesu ar mērķi nodrošināt ilgtspējīgu mieru reģionā ar divu valstu risinājuma palīdzību.

Dalies ar ziņu