Skip to main content

Kalniete atbalsta Zatlera gatavību atkārtoti uzņemties Valsts prezidenta pienākumus

Sandra Kalniete: “Es apsveicu Valda Zatlera gatavību atkārtoti uzņemties Valsts prezidenta pienākumus. Ar savu darbu viņš ir apliecinājis, ka spēj šo darbu godam veikt. Četru gadu laikā viņs ir pierādījis neatkarību no politikas “saimniekiem”, prasmi pienācīgi pārstāvēt Latviju pasaulē, nostiprināt saites ar Latvijas sabiedrotajiem.

Valdis Zatlers īsā laikā ir kļuvis par pieredzējušu un nobriedušu valstsvīru. Viņš izdarīja pareizās izvēles Latvijai kritiskos brīžos – veicināja ekonomikas glābšanas pasākumu īstenošanu, uzticēja valdības veidošanu Valdim Dombrovskim, aizstāvēja Latvijas vērtības ārpolitikā.

Lai vairotu pilsoņu uzticību valsts varai un nodrošinātu lielāku stabilitāti, Latvijai ir nepieciešams tautas vēlēts prezidents. Ir samērīgi jāpaplašina prezidenta pilnvaras un vienlaikus saglabāt parlamentāro valsts iekārtu. Es ceru, ka turpmākajos četros gados Latvijas sabiedrība un Saeima spēs vienoties par politisko reformu, kura ļaus Latvijas tautai tieši izvēlēties prezidentu un izbeigs aizkulišu darījumu iespējas.

Pirms Valsts prezidenta ievēlēšanas Latvijas sabiedrībai un Saeimas deputātiem ir jāzina prezidenta kandidātu viedoklis par svarīgākajiem valsts jautājumiem, viņu uzskati, vērtības un programma.

Tāpēc es apsveicu Valda Zatlera nodomu iepazīstināt sabiedrību un Saeimu ar savu redzējumu un aicinu to prasīt no visiem citiem iespējamajiem kandidātiem.

Es esmu pārliecināta, ka par Valda Zatlera ievēlēšanu var vienoties plašs Saeimas deputātu vairākums. Šobrīd, kad Latvija atstāj krīzi aiz muguras un uzsāk ceļu augšup, mums ir npieciešams nacionālās vienotības prezidents. Un Valdis Zatlers ir valstsvīrs, kurš par tādu var kļūt.”
 

 

Dalies ar ziņu