Skip to main content

Kalniete: Eiropas Savienībai jāsniedz visaugstākā līmeņa palīdzība Japānai

Eiropas Parlamenta Japānas delegācijas priekšsēdētāja vietniece Sandra Kalniete izsaka visdziļāko līdzjūtību Japānas tautai un upuru tuviniekiem, saistībā ar traģiskajām 11.marta dabas katastrofām. Sandra Kalniete uzskata, ka Eiropas Savienībai ir jāsniedz augstākā līmeņa palīdzība Japānai, lai novērstu zemestrīces un cunami postošās sekas.
S. Kalniete informē, ka nākamās nedēļas laikā delegācija pārrunās iespējamos palīdzības apjomus, aicinot uz tikšanos Japānas vēstnieku Eiropas Savienībā Nobutake Odano un Eiropas Komisāri Kristalinu Georgievu, kura atbild par humāno palīdzību.

"Japāna ir viena no pasaules visattīstītākajām valstīm un, visticamāk, arī vislabāk sagatavotā valsts pret zemestrīcēm, tomēr arī vislabākajiem ir vajadzīga palīdzība. Jau stundu pēc zemestrīces Japānas Ministru prezidents Naoto Kans aicināja ārlietu ministru sagatavoties starptautiskās palīdzības pieņemšanai. Esmu pārliecināta, ka Eiropas Savienība darīs visu iespējamo, lai Japānas valdība pēc iespējas ātrāk saņemtu savu draugu palīdzību,"
pārliecināta S. Kalniete.


Informāciju sagatavoja:
Jānis Karalis
Sandras Kalnietes birojs
Tālr.: + 371 29715772
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu