Skip to main content

Āboltiņa ar ASV vēstnieci pārrunā parlamentāro kontaktu veicināšanas iespējas

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piektdien, 11. martā, ar ASV ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Džūditu Gārberi (Judith Garber) pārrunāja abu valstu parlamentāro sadarbību, kā arī ārpolitiskās aktualitātes.

Puses akcentēja nepieciešamību veicināt jaunu kontaktu veidošanos starp abu valstu parlamentāriešiem. Līdz ar nesen notikušajām Latvijas un ASV parlamentu vēlēšanām būtiski mainījies parlamentu sastāvs, tādēļ Saeimas deputātu un Kongresa pārstāvju kontaktu veidošana patlaban ir īpaši veicināma.

Vēstniece pauda gandarījumu, ka 9. martā viņai bija iespēja tikties ar Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātiem, lai pārrunātu ASV un Eiropas Savienības (ES) politiskās un ekonomiskās attiecības, ņemot vērā, ka ES ir nozīmīgākais ASV partneris.

Atsaucoties uz S. Āboltiņas 18. novembra Saeimas svinīgās sēdes uzrunā paustajām priekšsēdētājas prioritātēm, vēstniece izteica ieinteresētību veidot ciešāku sadarbību atvērta parlamenta idejas ieviešanā.

„Tā ir viena no manām prioritātēm – veicināt Saeimas atvērtību sabiedrībai un parlamenta pieņemto lēmumu skaidrošanu, kā arī jaunā kvalitātē pacelt sadarbību ar nevalstiskajiem partneriem,” apliecināja Saeimas priekšsēdētāja.

S. Āboltiņa arī darīja zināmu, ka, atsaucoties Lietuvas prezidentes Daļas Gribauskaites un Somijas prezidentes Tarjas Halonenas uzaicinājumam, šī gada jūnija beigās piedalīsies pasaules sieviešu – līderu konferencē. Pasaules sieviešu-līderu padomes rīkotā konference 30. jūnijā notiks Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, un tajā iecerēts diskutēt par sieviešu lomu pasaules politikā.

Sarunas gaitā Dž. Gārbere pateicās par Saeimas atbalstu Latvijas karavīru līdzdalībai NATO vadītajā miera uzturēšanas misijā Afganistānā. Vēstniece arī pauda gandarījumu par Ziemeļu transporta koridora sekmīgo darbību, pa kuru cauri Latvijai uz Afganistānu tiek vestas nemilitārās kravas. Latvijas uzņēmumi var piedāvāt konkurētspējīgas preces Afganistānā dienošo karavīru apgādei, uzsvēra Dž. Gārbere.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]


 

 

Dalies ar ziņu