Skip to main content
Kalniete: JAUNAI VIENOTĪBAI jādod pretspars varu alkstošiem populistiem

Kalniete: JAUNAI VIENOTĪBAI jādod pretspars varu alkstošiem populistiem

Eiropas Parlamenta deputāte un viena no partijas VIENOTĪBA līderēm Sandra Kalniete šodien partijas VIENOTĪBA kongresā uzsvēra, ka partiju apvienībai JAUNĀ VIENOTĪBA, kuras sastāvā vēlēšanās startē VIENOTĪBA, ir jādod pretspars populistiem, kuri raujas pie varas.

“Latvijas populisti, tāpat kā citur pasaulē, ir “politbiznesa projekts”, kas izmanto tautas pamatotās dusmas, lai iegūtu varu. Un tad, tāpat kā citur pasaulē, piemānītu savu vēlētāju. Viņi mēģina iegalvot, ka Latvija ir neizdevusies valsts, ka viss ir jānojauc un brīžiem izmanto pat fašistiskas metodes, draudot ar izrēķināšanos saviem oponentiem,” saspringto priekšvēlēšanu gaisotni sabiedrībā raksturoja S. Kalniete.

Pieredzējusī Eiropas Parlamenta deputāte uzsvēra: “Ja agrāk dzelzs priekškars mūs norobežoja no Eiropas sasniegumiem un satricinājumiem, tad tagad mums jāapzinās, ka dzīvojam atvērtā pasaulē un esam šo procesu daļa. Tāpēc Latvijai ir tik bīstama populistisko ekstrēmistu izplešanās un nostiprināšanās Eiropā: Grieķija, Spānija, Itālija, Lielbritānija, Francija, Austrija, Vācija, Somija, Zviedrija, Ungārija, Polija – un šo sarakstu vēl var turpināt. Populisti ne tikai apdraud Eiropas vienotību. Tie apdraud arī sabiedrības stabilitāti un demokrātiju.”

“Tādēļ JAUNAI VIENOTĪBAI ir skaidri jāstājas pretī tiem, kuri muļķo tautu. Tiem, kas, aiz muguras tirgojoties ar sprūdiem, šleseriem un meroni, bruģē ceļu Kremlim draudzīgai Saskaņas valdībai ar mērķi padarīt Latviju atkarīgu no Kremļa,”

partijas biedrus mudināja Sandra Kalniete, rosinot atmaskot populistu patieso izcelsmi, to saiknes un finansējumu, un uzdot populistiem konkrētus jautājumus par konkrētu problēmu reālistiskiem risinājumiem, atmaskojot viņu nekompetenci tajos.

Ilggadīgā politiķe un diplomāte norādīja, ka šajā cīņā JAUNAI VIENOTĪBAI ir jāatzīst sava līdzatbildība par politikas lēmumiem, kas atsvešinājuši daudzus pilsoņus no varas, tādēļ partijas programmas priekšplānā ir jāizvirza taisnīgums un sociālo jautājumu risināšana un mērķtiecīgi jāveido jauno politiķu paaudze un jāaudzina jauni politiskie līderi, atņemot populistiem un sīkpartijām argumentu “jaunās līdakas pret vecajiem vēžiem”.

Šodien, 25.augustā notiek kārtējais partijas VIENOTĪBA kongress, kurā partijas biedriem jāpārvēl partijas ētikas komisija.

Partija VIENOTĪBA kopā ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopīgam startam 13.Saeimas vēlēšanām ir izveidojušas partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs un Ministru prezidenta amata kandidāts ir Krišjānis Kariņš.

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs
Partijas VIENOTĪBA/partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel.nr.: 22087726
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu