Skip to main content
Dombrovskis: JAUNĀ VIENOTĪBA nozīmē pieredzi un profesionālismu

Dombrovskis: JAUNĀ VIENOTĪBA nozīmē pieredzi un profesionālismu

Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis partijas VIENOTĪBA kongresā 25.augustā uzsvēra, ka JAUNĀ VIENOTĪBA politikā nozīmē pieredzi un profesionālismu, kas ir īpaši nozīmīgas šobrīd, kad Eiropas Savienība un Latvija saskaras ar virkni politisku, ekonomisku un sociālu izaicinājumu, kuru pārvarēšanā liela loma būs nacionālo politiku efektivitātei.

“Nepretendējot uz vienīgās pro-eiropeiskās partijas Latvijā statusu, jāatzīst, ka JAUNĀ VIENOTĪBA ir šobrīd vienīgais Eiropas vērtībās balstītais politiskais spēks, kas ir pārstāvēts gan Saeimā, gan valdībā, gan Eiropas Parlamentā.

Mēs esam arī vienīgais politiskais spēks, kas aktīvi piedalās Eiropas veidošanas procesā visos šajos līmeņos. VIENOTĪBAS vadītā Ārlietu ministrija ir ļoti aktīvi ietekmējusi kopīgo Eiropas dienaskārtību, mēs vienmēr esam iestājušies par stipru un saliedētu Eiropu, par rīcībspējīgu NATO, par Eiropas un pasaules kopīgās un tātad arī Latvijas drošības stiprināšanu,” uzsvēra V. Dombrovskis.

Viņš norādīja, ka mūsu vēsturiskā pieredze un zināšanas ir palīdzējušas Eiropai ieņemt stingru pozīciju pret Krievijas agresiju Ukrainā, kā arī veidot aktīvu kaimiņpolitiku. Šobrīd sasniegtais Latvijas ārpolitikā pirms dažām desmitgadēm liktos neiedomājams. “Sasniegto nosargāt, nostiprināt Latvijas vietu Eiropas kodolā būs JAUNĀS VIENOTĪBAS uzdevums nākamajā Saeimā,” partijas biedriem akcentēja V. Dombrovskis.

Vienlaikus viņš atzina, ka ar pārliecību var teikt –

VIENOTĪBA ir sapratusi, ka jāmainās un ir mainījusies.

“Mēs esam mācījušies no savām kļūdām, atgriezušies pie saviem pamatprincipiem un papildinājuši savas rindas. Vēlēšanās JAUNĀ VIENOTĪBA – pilsoniska, demokrātiska partiju apvienība Latvijai piedāvā racionālu, pierādījumos balstītu ilgtermiņa politiku un sabalansētu kandidātu sarakstu, kur labi pārstāvēti gan pieredzējuši politiķi, gan “jaunās sejas”,” kongresa uzrunā uzsvēra V. Dombrovskis.

“Ir sākusies priekšvēlēšanu cīņa. Katra partija nāk ar savu piedāvājumu un apšauba citus. Tas ir labi, jo patiesa demokrātija nav vienprātība, bet gan labu ideju sacensība. Viedokļu atšķirības nav bīstamas, bet bīstami būtu, ja mēs aizmirstu, ka visām valstiski domājošajām partijām ir atbildība par to, lai Latvija arī turpmāk būtu neatkarīga, demokrātiska un eiropeiska,” sacīja V. Dombrovskis.

Iezīmējot darbu turpmākajā periodā, V. Dombrovskis uzsvēra, ka JAUNAI VIENOTĪBAI vieni no svarīgākajiem darbiem ir nevienlīdzības un sociālās atstumtības mazināšana, tiesiskuma stiprināšana, cīnoties pret maksātnespējas administratoru patvaļu un naudas ietekmes mazināšana politikā. Tikpat būtiski ir konsekventi ieviest uzsāktās reformas izglītībā.

Pilna Valda Dombrovska runa pieejama ŠEIT.

Šodien, 25.augustā notiek kārtējais partijas VIENOTĪBA kongress, kurā partijas biedriem jāpārvēl partijas ētikas komisija.

Partija VIENOTĪBA kopā ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopīgam startam 13.Saeimas vēlēšanām ir izveidojušas partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs un Ministru prezidenta amata kandidāts ir Krišjānis Kariņš.

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs
partijas VIENOTĪBA/ partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel. nr. 22087726

Dalies ar ziņu