Skip to main content
Ašeradens: Latvija nedrīkst nogrimt politisko līderu egoismā un ambīcijās

Ašeradens: Latvija nedrīkst nogrimt politisko līderu egoismā un ambīcijās, demokrātiskām partijām jāapvienojas

Partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, šodien partijas VIENOTĪBA kongresā savā atskaitē par gada laikā paveikto kopš ievēlēšanas, uzsvēra, ka VIENOTĪBAI šis ir bijis, iespējams, sarežģītākais gads partijas pastāvēšanas laikā, tomēr partija ir pašattīrījusies un aizgājušo biedru vietā ir stājušies jauni politiskie līderi.

“Pirms gada savā kongresā VIENOTĪBA bija sasniegusi zemāko punktu, no kura bija tikai divi izejas scenāriji – vai nu grimt vēl dziļāk un pazust politikas aizmirstības dzīlēs, vai arī sakopot visus spēkus, notraukt gadu gaitā pielipušos netīrumus un atjaunoties citā kvalitātē. Mēs visi kopā izvēlējāmies otro, un šobrīd ar pārliecību varu teikt, ka šī bija pareizā izvēle,” uzsvēra A. Ašeradens.

VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs pauda, ka gada laikā partija ir piedzīvojusi pamatīgu pašattīrīšanos, ko nevar noliegt pat niknākie oponenti un vislielākie skeptiķi. Pēc A. Ašeradena vārdiem, no partijas ir izslēgti cilvēki, kuru darbība ir bijusi postoša un destruktīva, un kuri personīgās intereses ir stādījuši augstāk par valsts nākotni un iedzīvotāju vajadzībām, un aizgājuši tie, kuri VIENOTĪBĀ bija nonākuši gadījuma pēc, jo viņus saistīja vien vēlme ieņemt amatus.

“Mēdz teikt, ka žurkas, sajūtot kuģi grimstam, steidz glābties uz viņām vien zināmu, drošāku patvērumu. Tomēr, ja atlikusī kuģa komanda ir gatava stāties pretī vētrai, tad šī balasta nomešana ļauj apkopot spēkus, aizdrīvēt sūces un pagriezt kuģi atkal pa vējam. Tad svarīgi nodot stūri drošās, zinošās rokās, ikvienam no kuģa komandas nostāties savās vietās, nospraust skaidru galamērķi un vējš atkal atradīs ceļu uzvilktajās burās,” partijas biedriem uzsvēra Ašeradens.

“Ar gandarījumu varu teikt, ka šodien VIENOTĪBA ir rīcībspējīga komanda, kam ir skaidri mērķi un kas ir gatava kopīgiem spēkiem realizētu savu vīziju par Latviju kā demokrātisku, rietumu vērtībās balstītu valsti Eiropas kodolā,” uzsvēra A. Ašeradens.

A. Ašeradens uzrunā partijas biedriem uzteica izglītības ministra Kārļa Šadurska, iekšlietu ministra Riharda Kozlovska, ārlietu ministra Edgara Rinkēviča, labklājības ministra Jāņa Reira, kā arī VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Hosama Abu Meri paveikto, atzīstot, ka arī ekonomikas jomā viņa vadībā ir daudz paveiktā, ar ko lepoties, no kuriem būtiskākais panākums – valdības atbalsts netaisnīgās OIK maksājumu sistēmas likvidācijai.

Kā jaunos politiskos līderus A. Ašeradens iezīmē VIENOTĪBAS Rīgas domes frakcijas priekšsēdētāju Vilni Ķirsi, Cēsu mēru Jāni Rozenbergu, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju, tiesību zinātņu doktori Inesi Lībiņu – Egneri, Saeimas deputātu, neiroķirurgu Renāru Putniņu un Salaspils mēru Raimondu Čudaru.

A. Ašeradens atzina, ka šis ir bijis pārmaiņu laiks – jau iepriekš VIENOTĪBA Saeimas vēlēšanās bija veidojusi sadarbību ar reģionu partijām. Šogad VIENOTĪBA ir izveidojusi savstarpējās attiecības pavisam citā, jaunā līmenī, proti, pēc VIENOTĪBAS iniciatīvas ir izveidota partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA, kas strādā kopā, ar vienādām balstiesībām, šādi labāk izprotot valsts iedzīvotāju vajadzības ikvienā Latvijas novadā. Vienlaikus A. Ašeradens uzsvēra, ka VIENOTĪBA kā partija saglabā savu zīmolu un savu patību.

“Šobrīd esam spējuši apvienot kopīgam darbam sešas reģionālās partijas, bet, lai 13. Saeimā nepazaudētu valsts eiroatlantisko virzību, mēs aicināsim visiem demokrātiskajiem spēkiem apvienoties kopējam darbam,” uzsvēra A.Ašeradens.

Šodien, 25.augustā notiek kārtējais partijas VIENOTĪBA kongress, kurā partijas biedriem jāpārvēl partijas ētikas komisija.

Partija VIENOTĪBA kopā ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopīgam startam 13.Saeimas vēlēšanām ir izveidojušas partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs un Ministru prezidenta amata kandidāts ir Krišjānis Kariņš.

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs,
partijas VIENOTĪBA/ partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel. nr. 22087726

Dalies ar ziņu