Skip to main content
Kariņš: JAUNAI VIENOTĪBAI ir spēks un nākotne; iezīmē Eiropas komisāra un ministru kandidātus

Kariņš: JAUNAI VIENOTĪBAI ir spēks un nākotne; iezīmē Eiropas komisāra un ministru kandidātus

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš, uzrunājot partijas VIENOTĪBA kongresa delegātus 25.augustā, uzsvēra, ka partiju apvienībai ir spēks un nākotne.

“VIENOTĪBA kā politiska partija ir ilgstoši jutusi pretvēju. Tagad vējš ir pagriezies, tas ir mūsu burās. Mums ir spēks un mums ir nākotne.

Mūsu vidū ir viens no ietekmīgākajiem Eiropas politiķiem Valdis Dombrovskis, kurš ir JAUNĀS VIENOTĪBAS kandidāts Eiropas komisāra amatam arī nākamajā periodā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām,” pauda K. Kariņš.

“Es saprotu tos vēlētājus kuri saka: “Esmu dusmīgs!” Mums ir risinājums, ko piedāvāsim – taču nevis sagraut, kā to piesauc populisti, bet turpināt celt.

JAUNĀ VIENOTĪBA apzinās – viss vēl līdz galam nav izdarīts, tādēļ jāstrādā, lai uzlabotu tās nozares un jomas, kuras ir jāsakārto. Mēs gribam celt tautas labklājību. Mūsu mērķis ir panākt, ka Latvijā vidējā alga ir 1500 eiro,” ieskicējot JAUNĀS VIENOTĪBAS programmu Latvijas izaugsmei, uzsvēra K. Kariņš.

“Kam jūs esat gatavi uzticēt valsts vadīšanu? Valsti nevar vadīt ar klaigāšanu, var tikai ar darbu. Mēs šim darbam esam gatavi.

Mēs esam spēcīga partiju apvienība ar vairāk nekā 3000 biedriem, mēs skaidri zinām, ko mēs gribam sasniegt un mums ir spēcīgi ministru kandidāti,” uzsvēra JAUNĀ VIENOTĪBA Ministru prezidenta amata kandidāts, iepazīstinot kongresa delegātus ar četriem kandidātiem – Edgaru Rinkēviču ārlietu ministra amatam, Inesi Lībiņu-Egneri tieslietu ministra amatam, Kārli Šadurski izglītības un zinātnes ministra amatam, un Raimondu Čudaru – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam.

“Šīs Saeimas vēlēšanas, pirmkārt, ir par mūsu valsts ģeopolitiskā kursa saglabāšanu – paliksim uzticīgi NATO un ES. Stingri iestāsimies par to, lai mēs nekļūtu par dumju peli, kas metas kaujā ar kaimiņu runci un pēc tam pazaudē visu – gan galvu, gan pati sevi. Mums ir jābūt kompetentiem un par sevi pārliecinātiem diskusijās par ES daudzgadu budžetu – tās būs nopietnas un smagas sarunas. Tikpat būtiska ir saiknes noturēšana ar diasporu, jo nedrīkstam zaudēt tos cilvēkus, kuri katrs savu iemeslu dēļ ir aizbraukuši no Latvijas,” uzsvēra Edgars Rinkēvičs.

“Mūsu piedāvājums tiesiskuma un taisnīguma atjaunošanai ir vērsts uz to, lai Latvijas tiesu sistēma kopumā ikvienam sniegtu drošu pārliecību par taisnīguma un godīguma uzvaru. Nule publiskotā “Moneyval” ziņojumā skaidri tika pateikts, ka Latvijā ir laba likumu kārtība, Saeima savu darbu ir izdarījusi, bet realitātē uzraudzība un vainīgo sodīšana nenotiek.

Taisnīgumu nevar nostiprināt vien uz papīra. Mums ir jāstrādā un jāpierāda vēlētājiem, ka taisnīga tiesa ir labklājības un ekonomikas izaugsmes asinsrite.

Maksātnespējas mafija bremzē mūsu ekonomikas asinsriti. Ir jāatjauno ticība uzņēmējos, ka šī sistēma var būt taisnīga,” pauda Inese Lībiņa-Egnere.

“Izglītības jomā vēlos izcelt programmu “Skola 2030”. Tā dos Latvijai paaudzi, kas kā vecus sārņus aizmēzīs no mūsu valsts politiskās skatuves visādus mamikinus, ždanokas un ušakovus. Tāpat arī dažādi komedianti un kaimiņi nespēs sabiedrību aizkustināt ar tukšu vāvuļošanu, jo mūsu jaunā paaudze būs izglītota, “ kongresa uzrunā teica Kārlis Šadurskis.

“JAUNĀ VIENOTĪBA ir par pārdomātu reģionālu un visas Latvijas attīstību, ir jāveido lielāki novadi, ļaujot pašām pašvaldībām apvienoties saprātīgā termiņā, bet, ja tas nenotiek, valstij ir jāveic piespiedu soļi. Tikai stipras, lielas un bagātas pašvaldības var – neizšķiest naudu, bet ieguldīt to atbilstīgi cilvēku apdzīvotībai un interesēm, gādāt un sekmēt uzņēmējdarbības attīstību un darba vietu rašanos novados.

Ir jāpieņem jauns Pašvaldību likums, jo esošais savu laiku nokalpojis,” uzsvēra Raimonds Čudars.

Šodien, 25. augustā notiek kārtējais partijas VIENOTĪBA kongress, kurā partijas biedriem jāpārvēl partijas ētikas komisija.

Partija VIENOTĪBA kopā ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopīgam startam 13.Saeimas vēlēšanām ir izveidojušas partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs un Ministru prezidenta amata kandidāts ir Krišjānis Kariņš.

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs
partijas VIENOTĪBA/ partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel. nr. 22087726

Dalies ar ziņu