Skip to main content

Kalniete lobēs taisnīgāku finanšu risinājumu kompensācijām no Krievijas embargo cietušajiem zemniekiem

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kategoriski iebilst pret Eiropas Savienības lauksaimniecības krīzes rezervju radikālu samazināšanu 2015. gadā.

Eiropas Komisija (EK) Parlamentam un dalībvalstīm ir nosūtījusi priekšlikumu visas līdzšinējās kompensācijas Krievijas sankciju rezultātā cietušajiem lauksaimniekiem segt no šī rezervēm, kuras veido atvilkumi no zemniekiem atvēlētajiem tiešmaksājumiem.

Ja šis EK ierosinājums tiks pieņemts, krīzes rezervē 2015. gadā no pašreizējiem 433 miljoniem eiro paliktu tikai 88 miljoni. Tas nozīmētu, ka tiešmaksājumi būtībā tiek lietoti citu ES problēmu risināšanai un to, ka ļoti maz līdzekļu atliktu atbalstam Baltijas valstu un Somijas piensaimniekiem, kuri ir īpaši smagi cietuši no Krievijas sankcijām.

Komisijas priekšlikums vēl ir jāapstiprina Eiropas Parlamentā un Padomē. Tāpēc Kalniete sadarbībā ar Baltijas deputātiem un valdībām lobēs citu budžeta risinājumu, kas ļautu saglabāt pietiekoši daudz Eiropas līdzekļu Latvijas piensaimnieku atbalstam 2015. gadā.

Šodien Kalniete par šo jautājumu konsultējās ar Parlamenta un tā atbildīgo komiteju vadību. Jau tuvākajās dienās Parlamenta deputāti vērsīsies pie jaunievēlētā Komisijas prezidenta Junkera, jaunā lauksaimniecības komisāra Hogana un dalībvalstu valdībām ar aicinājumu pārskatīt Komisijas lēmuma projektu.

Parlamenta Budžeta komitejai sarunās ar Komisiju un Padomi jāuzstāj uz saprātīgāku risinājumu, uzskata Kalniete.

Kalniete: “Ebolas vīrusa un Sīrijas teroristu apturēšana, protams, ir svarīgi visas Eiropas uzdevumi. Tomēr tie nedrīkst tikt risināti uz solidaritātes rēķina ar mūsu zemniekiem, daudzi no kuriem dēļ Krievijas sankcijām ir bankrota priekšā.

Sarunas starp Parlamentu, Padomi un Komisiju par 2015. gada budžeta grozījumiem notiks no 28. oktobra līdz 17. novembrim. Šobrīd vēl ir laiks mobilizēt politisko gribu, lai aizstāvētu Latvijas intereses šajā jautājumā, uzskata Kalniete.

Papildus informācija:
[email protected] +371 29357015
[email protected] +32 487856141

Dalies ar ziņu