Skip to main content

Ārlietu ministrs aicina Turciju turpināt ar integrāciju ES saistītās reformas

23. oktobrī Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana (Recep Tayyip Erdoğan) oficiālās vizītes Latvijā ietvaros notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Turcijas ES lietu ministru un galveno sarunvedi Volkanu Bozkiru (Volkan Bozkır). E. Rinkēvičs apliecināja, ka Latvijai ir labs divpusējais dialogs ar Turciju un Latvija turpina atbalstīt tās integrāciju Eiropas Savienībā (ES). Jaunās Eiropas Komisijas darba uzsākšana, kas faktiski sakrīt ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sākumu, iezīmē jaunas iespējas arī ES un Turcijas attiecībās.

Ministri apsprieda Turcijas pievienošanās ES sarunu gaitu, kā arī diskutēja par pastāvošajiem šķēršļiem, kas ierobežo jaunu sarunu sadaļu atvēršanu. E. Rinkēvičs pauda bažas par spriedzi Turcijas un Kipras attiecībās, kā arī aicināja puses mazināt saspīlējumu. Kā pozitīvu momentu ES un Turcijas attiecībās E. Rinkēvičs atzīmēja ES un Turcijas readmisijas līguma stāšanos spēkā. Ministrs arī izteica cerību, ka veiksmīgi turpināsies ES un Turcijas vīzu liberalizācijas process.

V. Bozkirs iepazīstināja ar jauno Turcijas ES lietu stratēģiju, kura ietver gan politisko reformu procesu un sociāli ekonomisko dialogu, gan ES komunikācijas stratēģiju, kā arī pauda gatavību reformu turpināšanai Turcijā.

E. Rinkēvičs apliecināja, ka Latvija kā ES Padomē prezidējošā valsts turpinās strādāt ar ES paplašināšanās sarunām, cieši sadarbojoties ar procesā iesaistītajām ES institūcijām un dalībvalstīm.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrijas 
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu