Skip to main content

Kariņš: jaunās EK galvenie uzdevumi – enerģētiskā drošība un ekonomiskā stabilitāte

Strasbūra, 22.oktobris. “Jaunās Eiropas Komisijas galvenie uzdevumi nākamajiem pieciem gadiem – enerģētiskās drošības stiprināšana un Eiropas ekonomiskās stabilitātes nodrošināšana,” uzsver Eiropas Parlamenta deputāts, ETP frakcijas rūpniecības un enerģētikas politikas koordinators Krišjānis Kariņš (VIENOTĪBA).

“Pasliktinoties Ukrainas krīzei, ne tikai pašai Ukrainai, bet visai Eiropai kļūst ļoti svarīga enerģētiskās drošības politika. Eiropā mēs esam atkarīgi no Krievijas energoresursu piegādēm, īpaši dabasgāzes. Bet mēs redzam, ka Krievija to izmanto kā politisko ieroci. Tas nozīmē, ka Krievija vairs nav stabils un uzticams ES partneris šajā jautājumā. Eiropas enerģētisko drošības politiku ir vitāli svarīgi pacelt visaugstākajā prioritātes līmenī jaunās Komisijas darba kārtībā. Tas viennozīmīgi ir Latvijas interesēs,“ pēc balsojuma par Eiropas Komisiju uzsvēra Krišjānis Kariņš.

Viņš norāda, ka, pirmkārt, ir jāpaātrina Eiropas Savienības energotīklu pilnveidošana, lai atbrīvotu Baltijas valstis un Somiju no energoizolētības. Otrkārt, ir strauji jāvirzās uz Eiropas enerģijas savienību, lai dalībvalstis varētu runāt vienā balsī ar Krieviju kā piegādātāju. “Mums ir jāpieliek punkts Krievijas spējai izmantot “skaldi un valdi” politiku. Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jābeidz domāt atsevišķi un jāsāk veidot enerģētikas politiku kopīgi,” teica Krišjānis Kariņš.

Kā otru nozīmīgāko jaunās Komisijas uzdevumu Krišjānis Kariņš uzsver Eiropas ekonomikas stabilitāti. “Eiropas un Latvijas uzņēmējiem nepieciešama stabilitāte un noteiktība, lai tie varētu radīt jaunas darbavietas un maksāt lielākas algas saviem darbiniekiem. Mēs esam piedzīvojuši to, kā Eiropas ekonomikas šūpošanās ietekmē arī Latvijas tautsaimniecību. Latvijas pārstāvim Valdim Dombrovskim kā Eiropas Komisijas viceprezidentam būs nozīmīga loma šīs stabilitātes nodrošināšanā,” norāda deputāts.

Šodien Eiropas Parlamenta deputāti balsojumā atbalstīja Eiropas Komisijas prezidenta, bijušā Luksemburgas premjera Žana Kloda Junkera piedāvāto Komisijas sastāvu, tostarp arī Latvijas virzīto pārstāvi, bijušo premjeru Valdi Dombrovski viceprezidenta amatā.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildu informācija: Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu