Skip to main content

Kalniete: uzsākta mērķtiecīga PS un VIENOTĪBAS nomelnošanas kampaņa

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) valdes locekle un Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete uzskata, ka pašlaik tiek īstenota mērķtiecīga nomelnošanas kampaņa ar mērķi diskreditēt politiķus gan no PS, gan no citām VIENOTĪBAS partijām. Ir acīmredzami, ka virkne faktu un publikāciju, kas parādījušās pēdējā laikā, galvenokārt ir opozīcijas politiskas cīņas sastāvdaļa, jo pretējā gadījumā vienu gadu, trīs vai 10 gadus seni notikumi būtu aktualizēti jau agrāk, lai šos faktus varētu vērtēt vēlētāji pirms Saeimas vēlēšanām. Tad tas būtu loģiski.

Viens no spilgtākajiem šīs nomelnošanas kampaņas piemēriem ir publikācija portālā „Pietiek.com”, kur, kā jau minēts, īpaši nekorekti no žurnālistikas ētikas un profesionalitātes viedokļa virsraksts pasniegts tādā veidā, ka viena cilvēka nosodāmie izteikumi padarīti par cita cilvēka – šajā gadījumā Latvijas ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska – teikto. Šāda veida safabricējums līdz šim Latvijas presē nav pieredzēts.

Līdz šim neatkarīgi masu mediji Latvijā ir spēlējuši ļoti nozīmīgu lomu – gan valsts neatkarības nodrošināšanā, gan tās morālajā izaugsmē. Vēl pirms dažiem gadiem mūsu mediji ļoti aktīvi pildīja sabiedrības sargsuņa lomu, ko pierādīja fakts, ka Latvija atradās pirmajā desmitniekā starp pasaules valstīm ar augstāko preses brīvības indeksu. Pašlaik Latvija mediju neatkarības reitingā slīd arvien zemāk, tāpēc tiem žurnālistiem, kas savu profesionālisma latiņu arvien turējuši augstu, rūpīgi jāizvērtē atbildība pret sabiedrību un valsti, kā arī jāsaglabā visaugstākie profesionālie kritēriji.

Šie uzbrukumi, kas pašlaik notiek, publicējot sagrozītus vai „pietaupītus” faktus, ir pārbaudījums gan PS, gan VIENOTĪBAI, jo acīmredzami daudzas publikācijas un tādu faktu publiskošana, kam būtu vieta priekšvēlēšanu posmā, bet kas parādījušās tieši valdības veidošanas laikā, ir daļa no lielāka plāna, kuru opozīcija centīsies īstenot tik ilgi, kamēr nebūs tikusi atpakaļ pie varas.

Mūsu rīcībā ir informācija, ka ir sagatavoti vēl kādi 10 „kompromitējoši materiāli”. VIENOTĪBAS politiķus pēc vēlēšanām, kurās viņi guva negaidītu uzvaru, acīmredzot turpinās tendenciozi kompromitēt, līdz nevienam vairs nebūs saglabājušās reputācijas paliekas. Sabiedrības acīs tos visiem spēkiem centīsies padarīt par tādiem pašiem „kā visi citi”. Tikai no šiem „citiem” neviens vairs neko negaida, kamēr no VIENOTĪBAS sagaida godīgu politiku un tai nepiedod neko.

VIENOTĪBAS stratēģiskais mērķis ir mainīt politiku Latvijā. Taču to nevar izdarīt, ja nav kas to dara. Tam ir vajadzīgi labi cilvēki. Un mums tādi ir! Jā, ar kādu nepilnību vai neveiksmi, ar profesionālo darbību, kas kādam savulaik izrādījusies nepatīkama, ar administratīvajiem sodiem 50 latu apmērā, taču pamatā tie ir labi un godprātīgi cilvēki, kas darbojušies vai sāk savu politisko darbību ļoti konkrētos politiskos apstākļos. Šie apstākļi Latvijā ir īpaši sarežģīti.

VIENOTĪBAS tuvākais mērķis ir saglabāt Dombrovska valdību, jo jebkurš cits scenārijs tuvākajā laikā rada valsts atveseļošanās un tālākas attīstības apdraudējumu. Opozīcijai nākot pie varas, nopietni tiks traucētas uzsāktās reformas un Latvijas izvešana no krīzes, kā arī tiks apdraudēta mūsu nacionālā valsts un Rietumu izvēle.

Taču vislielākais trieciens ir vēlētāju cerību satriekšana tagad, kad cilvēki noticējuši, ka ar savu balsi var ietekmēt politikas veidošanu Latvijā. Tas, kas notiek pašlaik, ir pretēji jebkurai loģikai, tāpēc tā nav „signālraķete”, lai pievērstu uzmanību viena vai otra politiķa darbībai, tā ir „apšaušana pa vienam no mugurpuses”, tas ir mēģinājums iznīcināt jebkuru ticību mūsu valstij. Mūsu Latvijai!
 

 
Informāciju sagatavoja:
Dace Balode
„Pilsoniskās savienības” preses sekretāre
[email protected]

Dalies ar ziņu