Skip to main content

Kalnietes “Es lauzu, tu lauzi, mēs lauzām, viņi lūza” iznāk franču valodā

Sandras Kalnietes atmiņas par Atmodu un Latvijas Tautas fronti “Es lauzu, tu lauzi, mēs lauzām, viņi lūza” ir iznāk franču valodā. E-grāmata “Chantons la liberté. Révolution chantante lettone et chute de l’Empire soviétique” tagad ir pieejama visās lielākajās pasaules grāmatu krātuvēs, ieskaitot Amazon, Apple un Google.

“Esmu gandarīta, ka stāsts par mūsu tautas trešo Atmodu un Latvijas neatkarības atgūšanu turpmāk būs pieejams franču valodā visiem, kuri interesējas par un pēta apspiesto tautu brīvības cīņas un nevardarbīgās pretošanās kustības. Mēs, latvieši, varam lepoties, ka atguvām brīvību, neizlejot ne lāses svešu asiņu. Visi upuri uz Latvijas brīvības altāra ir mūsējie,” atminas Sandra Kalniete.

Gandrīz dienasgrāmatas formā ir aprakstīts Latvijas neatkarības atgūšanas process no pirmajām protesta manifestācijām līdz plašas tautas kustības izveidošanai un neatkarības atjaunošanai parlamentārā ceļā. Autore ir rūpīgi analizējusi Latvijas tautas frontes stratēģiju, taktiku un paņēmienus cīņā pret komunistiskās partijas varas monopolu. Grāmata ir dokumentāla liecība par Latvijas tautas fronti no tās tapšanas 1988. gada vasarā līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai 1990. gada 4. maijā. Baltijas tautu kustības ne tikai atjaunoja 1940. gadā okupēto un anektēto Baltijas valstu neatkarību, bet arī satricināja Padomju Savienības pamatus, līdz šī ļaunuma impērija sabruka 1991. gada decembrī.

Kalnietes detalizētais stāstījums lasītājam ļauj ieskatīties revolūcijas aizkulisēs un saprast, cik tas  ir bijis pilnvērtīgs un aizraujošs laiks. Grāmata reizē ir analītiska un arī personīga, jo parāda atgriezenisko saiti starp procesa veidotājiem un šī procesa ietekmi uz kustības vadītāju personībām un viņu izaugsmi.

Grāmatu franču valodā tulkojis Ansis Reinhards, franču valodu konsultējusi Estere Braķe, un ar Eiropas Parlamenta ETP grupas atbalstu to izdevusi Publicētava.

Papildus informācija: Māra Lesiņa Parlamentārā asistente [email protected]

Dalies ar ziņu