Skip to main content

Kalniņa-Lukaševica piedalīsies OECD Attīstības palīdzības komitejas sanāksmē

No 18. līdz 19. februārim Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Parīzē, Francijā, notiekošajā Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas (OECD) Attīstības palīdzības komitejas 50. Augsta līmeņa sanāksmē. Sanāksmes dalībnieki diskutēs par attīstības sadarbības instrumentu izmantošanu migrācijas krīzes risināšanā. Ar ANO ģenerālsekretāra vietnieku Janu Eliasonu (Jan Eliasson) un ANO ģenerālsekretāra palīdzi, ārkārtas humanitārās palīdzības koordinatora vietnieci ANO Humanitāro jautājumu koordinācijas birojā Kjonhu Kanu (Kyung-wha Kang) pārstāvji, gatavojoties maijā gaidāmajam Pasaules Humānās palīdzības samitam, pārrunās humānās palīdzības un attīstības sadarbības iespējas un izaicinājumus saistībā ar pasaulē pieaugošajiem konfliktiem.

Tāpat sanāksmes dalībnieki arī spriedīs par attīstības sadarbības lomu jaunā ANO ilgtspējīgas attīstības ietvara – Dienaskārtība 2030 – īstenošanā. Tiks izvērtētas arī oficiālās attīstības palīdzības finansējuma uzskaites modernizācijas iespējas.

Parlamentārai sekretārei notiks divpusēja tikšanās ar OECD Attīstības palīdzības komitejas priekšsēdētāju Ēriku Solheimu (Erik Solheim), lai pārrunātu Latvijas sadarbību ar komiteju un aktuālos attīstības sadarbības politikas jautājumus. OECD Attīstības palīdzības komiteja dibināta 1960. gada 13. janvārī vēl pirms OECD dibināšanas 1961. gadā. Latvija komitejas sanāksmēs un darba grupās piedalās kā uzaicinātā valsts kopš 2013. gada. Attīstības palīdzības komiteja ir vadošais starptautiskais forums attīstības sadarbības īstenotājiem. Tās uzdevums ir apkopot datus, veikt analīzi, izplatīt labo praksi un popularizēt zināšanas un pieredzes apmaiņu par kvalitatīvu un efektīvu attīstības sadarbību.

Komitejā pilntiesīgi biedri ir 28 OECD dalībvalstis un Eiropas Savienība.

 

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu