Skip to main content

Reirs ierosina disciplinārlietu par iespējamu VSAC Zemgale darbinieku rupju izturēšanos pret klientu

Labklājības ministrs Jānis Reirs ir ierosinājis disciplinārlietu pret Labklājības ministrijas (LM) padotībā esošā valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) „Zemgale” direktoru I.Leišavnieku par būtiskiem tiesību normu pārkāpumiem.

LM veiktā padziļinātā pārbaude par VSAC „Zemgale” klientam nodrošinātā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma kvalitāti atklāja būtiskus aprūpētāju ētikas normu pārkāpumus, tostarp cilvēku cieņai neatbilstošu rīcību, par ko bija pamats darbiniecēm uzteikt darba līgumu, bet VSAC „Zemgale” direktors piemēroja pašu vieglāko sodu – piezīme. LM veiktās pārbaudes rezultātā konstatēts, ka darbiniecēm piemērotais soda veids ir vērtējams kā nesamērīgi viegls.

„Nekāda veida ētiski pārkāpumi, tai skaitā emocionāla, fiziska vardarbība pret klientiem un to piesegšana kategoriski nav pieļaujama! Jau tuvākajā laikā pats personīgi uzsākšu vizītes visos valsts sociālās aprūpes centros. Turklāt tas ir Labklājības ministrijas pārraudzībā esošo iestāžu reputācijas jautājums, kam es pastāvīgi sekošu līdzi un prasīšu būtisku situācijas uzlabojumu no katra iestādes vadītāja,” uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

Labklājības ministrs atvainojas klientam un viņa radiniekiem par centra darbinieku rīcību.

Pamatojoties uz labklājības ministra rīkojumu, I.Leišavniekam līdz 2016.gada 18.februārim jāsniedz paskaidrojumi par konstatētajiem tiesību normu pārkāpumiem.

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Buraka
labklājības ministra preses sekretāre
Tālr.: 67021594
[email protected]
www.lm.gov.lv

Dalies ar ziņu