Skip to main content

Kalniņa – Lukaševica tiekas ar Austrijas parlamenta deputātiem

FOTO no tikšanās

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa – Lukaševica 16. septembrī tikās ar Austrijas parlamenta Austrijas – Baltijas parlamentārās sadarbības grupas deputātiem. Tikšanās laikā tika pārrunātas Latvijas un Austrijas divpusējās attiecības, kā arī notika viedokļu apmaiņa jautājumā par bēgļu krīzi.

Z. Kalniņa – Lukaševica uzteica valstu aktīvo politisko dialogu, veiksmīgo sadarbību ekonomikā un pauda cerību, ka šīs attiecības arī turpmāk tiks stiprinātas. Puses bija vienisprātis, ka aktuālajā bēgļu problēmā nepieciešams kopīgs Eiropas risinājums, tādēļ izšķiroša loma ir ES valstu ciešai sadarbībai un pieredzes apmaiņai patvēruma meklētāju uzņemšanā. Austrijas delegācijas pārstāvji pauda cerību, ka var paļauties uz Latvijas atbalstu šīs problēmas risināšanā. Savukārt Z. Kalniņa – Lukaševica uzsvēra, ka Latvijai šobrīd ir ļoti svarīgi, lai valstis ar lielāku pieredzi patvēruma meklētāju jautājumā, piemēram, Austrija, dalītos savā labajā praksē.

Austrijas delegācijā ir Nacionālās padomes un Federālās padomes deputāti no Austrijas Sociāldemokrātiskās partijas (SPÖ), Tautas partijas (ÖVP), Brīvības partijas (FPÖ), Zaļās partijas (Grüne Partei), kā arī „Štrohana grupas” (Team Strochan). Delegācijas vadītāja ir Sociāldemokrātiskās partijas pārstāve Elizabete Grosmane (Elisabeth Grossman).

Austrijas parlamenta delegācija apmeklē visas trīs Baltijas valstis. Latvijā deputāti uzturēsies no 16. līdz 17. septembrim un tiksies arī ar Saeimas Ārlietu komisiju un deputātu grupu sadarbībai ar Austrijas parlamentu.

 

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu