Skip to main content

SC un GKR deputāti neatbalsta VIENOTĪBAS un Nacionālās apvienības lēmumprojektu par RNP valdes atbrīvošanu

Šodien uz Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdi nebija ieradies Rīgas namu pārvaldnieka valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis un pārējie valdes locekļi. Komitejā bija paredzēts izskatīt Vienotības un Nacionālās apvienības iesniegto lēmumprojektu par Rīgas namu pārvaldnieka valdes atbrīvošanu no amata. Valdes priekšsēdētājs aizbildinājās ar nespēju informatīvi sagatavoties, tādēļ jautājuma izskatīšana ir pārcelta uz nākamo Mājokļu un vides komitejas sēdi.

Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti uzskatīja, ka ir pietiekams apsūdzību apjoms, lai deputāti lemtu par Rīgas namu pārvaldnieka valdes atbrīvošanu arī bez pašvaldības kapitālsabiedrības valdes locekļu klātbūtnes, tomēr Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputātu vairākums nobalsoja par lēmumprojekta pārcelšanu.

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir atklājis jaunus faktus par Rīgas namu pārvaldnieka pienākumos ietilpstošo darbību neveikšanu pilnā apmērā. Tā departaments norāda, ka dzīvokļu īpašnieki netiek informēti par konstruktīvo elementu un inženiertehnisko iekārtu sliktu tehnisko stāvokli, ēku apsekošana tiek veikta formāli, netiek nodrošināti notekcauruļu un pamatu apmaļu remontdarbi, nepietiekami tiek kontrolēti ūdens starpību veidošanās iemesli, kā arī minēti vairāki citi būtiski pārkāpumi. Departaments norāda uz darbinieku nepietiekamu kompetenci un labas pārvaldības neievērošanu. Arī Valsts kontroles revīzijas rezultātā ir atklāti pārkāpumi, par kuru daļu krimināllietu ir ierosinājusi Ģenerālprokuratūra.

Papildus informācija:
Edgars Ikstens
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu