Skip to main content

Kalniņa-Lukaševica un EP Sociālistu un demokrātu grupa pauž vienotu redzējumu par prezidentūras prioritāšu virzību

Pirmdien, 20. aprīlī, Briselē Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Eiropas Parlamenta (EP) Sociālistu un demokrātu politiskās grupas priekšsēdētāju Džanni Pitellu (Gianni Pittella).

„Tikšanās noritēja ļoti konstruktīvā gaisotnē, ar Dž. Pitellu mums ir vienota izpratne par to, ka ir nepieciešama ātra un efektīva rīcība, pieņemot konkrētus lēmumus migrācijas jomā. Mēs vienojāmies arī par nepieciešamību strādāt pie tā, lai pēc iespējas ātri panāktu vienošanos tādos Latvijas prezidentūrai prioritāros jautājumos kā telekomunikāciju pakotne un stratēģiskais investīciju fonds,” norāda Z. Kalniņa-Lukaševica.

Pievēršoties traģiskajiem notikumiem Vidusjūrā un migrācijas problēmām, Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka ir nekavējoties jāīsteno ārkārtas pasākumi, vienlaikus pastiprināti pievēršoties krīzes cēloņu risināšanai, lai noregulētu situāciju ilgtermiņā.

Runājot par Eiropas Stratēģisko investīciju fondu, Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra tā nozīmi ES atlabšanā no ekonomiskās un finanšu krīzes. Sarunas, lai panāktu abu ES likumdevēju – ES Padomes un EP – vienošanos pēc iespējas ātrāk, paredzēts sākt jau šonedēļ.

Z. Kalniņa-Lukaševica arī norādīja, ka Latvijas prezidentūras un EP darba kārtībā esošā telekomunikāciju pakotne ir būtiska, lai Eiropā samazinātu viesabonēšanas izmaksas un saglabātu atvērtu internetu.

Abas puses pauda apņemšanos pieturēties pie mērķa sarunas par šiem likumprojektiem noslēgt vēl Latvijas prezidentūras laikā.

Sociālistu un demokrātu grupa EP ir otra skaitliski lielākā pēc Eiropas Tautas Partijas (Kristīgo demokrātu) grupas, ar kuru tikšanās Z. Kalniņai-Lukaševicai paredzēta nākamnedēļ.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu