Skip to main content

Rinkēvičs: Gruzijas progresam ir jābūt atbilstoši novērtētam Rīgas samitā

Luksemburgā, 20. aprīlī, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Gruzijas draugu grupas sanāksmē, lai kopā ar Gruzijas ārlietu ministri Tamāru Beručašvili (Tamar Beruchashvili) un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministriem, kas pauž atbalstu Gruzijas reformu un eirointegrācijas procesam, pārrunātu Gruzijas panākto progresu Austrumu partnerības ietvaros, kas ir īpaši svarīgi pirms gaidāmā Austrumu partnerības samita Rīgā.

Ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka Gruzija starp Austrumu partnerības valstīm ir viena no vadošajām reformu īstenošanā, tādēļ šobrīd ir svarīga Asociācijas līguma īstenošana. „Ir apsveicami, ka Gruzija ir viena no aktīvākajām Austrumu partnerības valstīm. Gruzijas progresam Vīzu liberalizācijas rīcības plāna īstenošanā ir jābūt atbilstoši novērtētam Rīgas samitā,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Ministrs arī akcentēja, ka ir vienlīdz svarīgi, lai Gruzija turpinātu reformas tieslietu sistēmā, nodrošinot tiesu varas un prokuratūras neatkarību.

Savukārt Bosnijas un Hercegovinas draugu grupas sanāksmē ārlietu ministrs E. Rinkēvičs vērsa uzmanību uz nepieciešamību pieņemt sākotnējo reformu programmu attiecībā uz ES integrāciju sociālekonomiskajos jautājumos, likuma varas, kā arī valsts pārvaldes jomās, tai skaitā nodrošinot ES koordinācijas mehānisma izstrādi.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu