Skip to main content

Kalniņa–Lukaševica: Austrumu partnerība ir un paliek ES ilgtermiņa stratēģija

9. septembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica Polijas pilsētā Kriņicā piedalījās gadskārtējā ekonomikas foruma darbā.

Uzstājoties diskusijā par Austrumu partnerības (AP) turpmākās attīstības perspektīvām „Austrumu partnerība: Ko tālāk?” (Eastern Partnership: What Next?), parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka Austrumu partnerība ir un paliek ES ilgtermiņa stratēģija, neskatoties uz ģeopolitiskajiem, politiskajiem un ekonomiskajiem izaicinājumiem. Tās īstenošana nav viegls process, bet šī politika ir saistoša, un ar neatlaidību soli pa solim tās mērķis ir sasniedzams. Z. Kalniņa–Lukaševica pievērsās Rīgas samitam un tā laikā nostiprinātajam diferenciācijas principam, kad tiek ņemts vērā partnervalstu dažādo interešu kopums attiecībās ar ES un īstenota individuāla risinājuma pieeja.

“Pēc Rīgas samita AP valstu rīcībā ir skaidra dienaskārtība turpmākajam periodam un tās labāk izprot savas vajadzības un intereses, jo kopš partnerības politikas uzsākšanas situācija ir mainījusies”, atzīmēja Z. Kalniņa-Lukaševica.

„Izšķiroša nozīme ir tam, lai mūsu partneri būtu gatavi reformēt savu valsti ne tikai valdību līmenī, bet lai procesā iesaistītos un to atbalstītu arī plaša sabiedrība. Saglabājot vienotu AP ietvaru, pašām partnervalstīm ir jābūt aktīvām ikdienas darbā, stiprinot labu pārvaldību publiskajā sektorā, sekmējot ekonomisko un reģionālo sadarbību. Nedrīkst vien pasīvi gaidīt nākamā samita lēmumus”, pauda parlamentārā sekretāre.

No 8. līdz 10. septembrim Polijas pilsētā Kriņicā notiek 25. ekonomikas forums, kurš tradicionāli pulcē augstākā līmeņa politiķus, biznesmeņus, zinātniekus un citu jomu pārstāvjus.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu