Skip to main content

Kalniņš ievēlēts par NATO PA Politiskās komitejas priekšsēdētāju

Par NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) Politiskās komitejas priekšsēdētāju ievēlēts šīs starpparlamentārās organizācijas Latvijas delegācijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš. Šajās dienās Norvēģijas pilsētā Stavangerā notiek NATO PA 61. ikgadējā sanāksme.

Līdz šim O.Ē.Kalniņš pildīja NATO PA Politiskās komitejas galvenā ziņotāja pienākumus. O.Ē.Kalniņš kā bijušais NATO PA viceprezidents piedalās visās šīs organizācijas vadības sēdēs.

NATO PA ikgadējā sanāksme Stavangerā pulcē vairāk nekā 300 parlamentāriešus no 28 NATO dalībvalstīm, kā arī delegātus no partnervalstīm un novērotājus. Sanāksmes darba kārtībā ir starptautiskās drošības jautājumi, kā arī citi temati, tostarp terorisms, Krievijas īstenotā propaganda, atbalsts Ukrainai, pret Krievijas ekonomiku vērstās sankcijas un klimata pārmaiņas.
Latviju šajā sanāksmē pārstāv NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs, kā arī delegācijas locekļi Ivans Klementjevs un Artis Rasmanis un delegācijas pastāvīgā pārstāvja aizstājējs Aleksandrs Kiršteins.

NATO Parlamentārā Asambleja ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. NATO PA ir kā tilts starp NATO un tās dalībvalstu likumdevējiem, kas palīdz uzturēt parlamentu un sabiedrības atbalstu alianses politikai.

2010.gadā NATO PA pavasara sesija notika Rīgā.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu