Skip to main content

Kalniņš: par ACTA jābūt visaptverošai diskusijai ar sabiedrību

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš pauž gandarījumu, ka pēc diskusijas Saeimas komisijās ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pieņēmis lēmumu pagaidām nevirzīt izskatīšanai Saeimā Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgumu (Anti – Counterfeiting Trade Agreement/ACTA). Komisijas priekšsēdētājs uzsver, ka pirms nolīguma ratifikācijas jābūt visaptverošai diskusijai par ACTA.

„Man ir patiess gandarījums, ka ir sadzirdētas Saeimas Ārlietu komisijas un Cilvēktiesību komisijas organizētajās diskusijās sabiedrības pārstāvju paustās bažas par ACTA nolīguma varbūtējo ietekmi uz interneta lietotāju privātumu,” norāda O. Kalniņš.

Ņemot vērā plašo rezonansi, kādu sabiedrībā izraisījusi plānotā Latvijas pievienošanās ACTA nolīgumam, Saeimas Ārlietu komisija un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija vēl pirms līguma iesniegšanas Saeimā rīkoja ACTA veltītas diskusijas ar ekspertiem un sabiedrības pārstāvjiem.

„Diskusijās pārliecinājāmies, ka sabiedrībā valda neizpratne un bažas par ACTA nolīguma būtību un iespējamajiem pamatbrīvību apdraudējumiem,” norāda komisijas priekšsēdētājs.

„Līdz ar to steigai ar ACTA ratifikāciju nav nekāda pamata – vispirms jāatbild uz sabiedrības uzdotajiem jautājumiem un jārīko plaša diskusija par šo būtisko starpvalstu līgumu. Pat ja sabiedrības pārstāvju bažām nav pamata, tās pienācīgi jāuzklausa un jāsniedz atbildes,” uzsver O. Kalniņš.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu