Skip to main content

Kampars atklāj Latvijas – Šenjanas biznesa forumu

LR ekonomikas ministrs Artis Kampars šodien, 20. oktobrī, atklāja Latvijas – Šenjanas biznesa forumu Ķīnas Tautas Republikas Liaoningas provinces galvaspilsētā Šenjanā, kurā piedalījās ap 100 Latvijas un Ķīnas uzņēmēju.

Atklāšanas uzrunā ministrs atzinīgus vārdus veltīja pasākuma augstajam organizatoriskajam līmenim un pauda cerību, ka forumā sniegtās prezentācijas un divpusējās tikšanās iezīmēs sadarbības iespēju potenciālu un jomas.

„Esmu priecīgs redzēt tik plašu foruma dalībnieku loku, kas apliecina abpusēju interesi un vēlmi paplašināt abpusējus darījumu sakarus. Viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem šodien ir sniegt abpusēji pilnvērtīgu ieskatu par sadarbības iespējām, kā arī apzināt jautājumus, kuros nepieciešams īstenot uzlabojumus”, forumā uzsvēra A.Kampars.

Ministrs arī atzina, ka neskatoties uz ģeogrāfisko attālumu, kas atdala Latviju un Ķīnu, abas valstis mērķtiecīgi paplašina ekonomisko sadarbību, organizējot gan augsta līmeņa savstarpējās vizītes, gan arī palielinot sadarbību uzņēmēju līmenī. To apliecina ne tikai Ķīnas uzņēmēju ieguldītās investīcijas Latvijā – Latvijā šobrīd ir reģistrēti 45 Latvijas – Ķīnas kopuzņēmumi, bet arī Latvijas uzņēmēji, kas darbojas Ķīnas plašajā tirgū („Grindeks”, „M.A.R.I.D.I.”, „Stenders” u.c.).

„Esmu pārliecināts, ka šodienas pasākums kļūs par nozīmīgu soli Latvijas – Ķīnas ekonomisko attiecību stiprināšanai un kalpos par atskaites punktu mūsu nākotnes sadarbībai”, uzrunas noslēgumā uzsvēra A. Kampars.

Foruma ietvaros notika arī divpusējās tikšanās starp Ķīnas un Latvijas uzņēmējiem. Savukārt, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra šajā dienā parakstīja sadarbības memorandu ar Šenjanas partnerorganizāciju – Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomi.

Savukārt vakar, 19. oktobrī, A. Kampars kopā ar Latvijas uzņēmējiem Liaoningas provinces galvaspilsētā Šenjanā tikās ar Ķīnas Ārējās tirdzniecības un ekonomikas sadarbības biroja, kura galvenā funkcija ir sekmēt Ķīnas ārējo ekonomisko sadarbību, vadību. Tāpat, A. Kampars piedalījās Valsts prezidenta V. Zatlera tikšanās ar Šenjanas partijas sekretāru un Šenjanas mēru, kā arī Liaoningas partijas sekretāru un Liaoningas provinces gubernatoru.

Kā jau ziņots, Valsts prezidenta V. Zatlera vizīte Ķīnas Tautas Republikā sākās 18.oktobrī, lai piedalītos ar Latvijas Nacionālo dienu saistītajiem pasākumiem starptautiskajā izstādē „World – EXPO 2010”. Valsts prezidentu pavada biznesa delegācija, kurā ietilpst ekonomikas ministrs un 23 Latvijas uzņēmēji, kas pārstāv tādas nozares kā transports un loģistika, mašīnbūve un metālapstrāde, finanses un konsultācijas, pārtikas produktu ražotāji, IT, izglītības, medicīnas, kultūras un citas.

Kā zināms, šī gada 21. oktobris ir Latvijas Nacionālā diena starptautiskajā izstādē „World Expo 2010”, Šanhajā, Ķīnas Tautas Republikā (ĶTR). Starptautiskā izstāde”World Expo 2010″ norisinās Šanhajā, Ķīnā, no 2010. gada 1. maija līdz 31. oktobrim. Tā ir pasaulē nozīmīgākā starptautiskā izstāde, kas vērsta uz valsts tēla veidošanu un popularizēšanu, tehnoloģiju un sasniegumu demonstrēšanu, eksportspējas veicināšanu.

Latvijas ekspozīcijas paviljons ir Latvijas inovatīvā gara piemērs – Aerodium vertikālā vēja tunelis, kuru Latvijas speciālisti, izmantojot savas zināšanas un radošo pieeju, ir uzlabojuši un komercializējuši sportam un izklaidei.

Latvijas dalība izstādē tiek nodrošināta, izmantojot šim mērķim piešķirtos VAS „Latvijas dzelzceļš”, Rīgas brīvostas un Ventspils brīvostas piešķirtos finanšu līdzekļus.

Papildus informācija par Latvijas dalību izstādē „World Expo 2010” pieejama: www.latviaexpo.com.
Informāciju sagatavoja:
Evita Urpena
LR Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Dalies ar ziņu