Skip to main content

Kampars: Latvijā ir labvēlīga situācija attīstībai

Ekonomikas ministrs Artis Kampars pauž gandarījumu par reitingu aģentūras „Standard & Poors Ratings Services” (S&P) paziņojumu, ka ir uzlabots Latvijas kredītreitinga nākotnes vērtējums, nosakot to pozitīvu.

A. Kampars uzskata, ka „Jau piecus ceturkšņus pēc kārtas iekšzemes kopprodukta (IKP) apjomi Latvijā pakāpeniski palielinās, palielinās arī eksports, ražošanas apjomi, iekšējais patēriņš, investīcijas un nodarbinātība. Tas liecina, ka grūtais valsts stabilizēšanas etaps ir beidzies un šobrīd ir laiks pāriet uz nākamo posmu – attīstību.

Lai nodrošinātu tālāku, straujāku un uz ilgtermiņa attīstību vērstu Latvijas ekonomikas izaugsmi, valdības nākamais uzdevums – maksimāli sekmēt investīciju piesaisti un izstrādāt valsts investīciju piesaistes mehānismu uzņēmumiem, kas saglabā esošās un rada jaunas darba vietas. Starptautisko ekspertu novērtējums – paaugstinātais Latvijas kredītreitings – rāda, ka situācija Latvijā ir labvēlīga tālākās attīstības nodrošināšanai un jaunu investīciju piesaistei.

Viens no Ekonomikas ministrijas šī gada uzdevumiem ir izstrādāt ārvalstu investīciju piesaistes stratēģiju, ietverot ārvalstu investīciju piesaistes mērķa valstis un perspektīvās nozares, kā arī nepieciešamos investīciju stimulus. Sadarbībā ar ieinteresētajām pusēm tiks identificēti arī stratēģiski nozīmīgie investīciju projekti iekļaušanai investīciju projektu portfelī.”

Kā zināms, S&P apstiprināja kredītreitingu ilgtermiņa saistībām ārvalstu valūtā „BB+” līmenī, bet īstermiņa saistībām ārvalstu valūtā „B” līmenī. Kredītreitinga novērtējums uzlabots, novērtējot ekonomiskās atkarības mazināšanos no ārējā finansējuma un stingro apņēmību īstenot fiskālo konsolidāciju. Aģentūra norādījusi, ka Latvijas ekonomika ātri atgūst līdzsvaru, virzoties uz struktūru, kas būtu daudz mazāk atkarīga no ārējā finansējuma. Ekonomikas izaugsmei atjaunojoties, tiek prognozēts mērens tekošā konta deficīts. Savā paziņojumā S&P pauž, ka eksporta apjomi 2010. gadā pietuvojās pirms krīzes līmenim, kāds bija 2008. gadā, bet ekonomikas izaugsme kopumā bijusi straujāka nekā iepriekš.
 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

 

Dalies ar ziņu