Skip to main content

Premjers tiksies ar ĶKP Starptautiskā departamenta vadītāju, ministru Vanu Dzjažuju

Ceturtdien, 10. martā divu dienu vizītē Latvijā ieradīsies Ķīnas Komunistiskās partijas (ĶKP) Starptautiskā departamenta vadītājs, ministrs Vans Dzjažuju (Wang Jiarui). Vizītes laikā Vans Dzjažujs tiksies ar Latvijas augstākajām amatpersonām un politisko partiju pārstāvjiem, kā arī apmeklēs Ventspili. Šī būs atbildes vizīte pēc Latvijas Ministru prezidenta tikšanās ar Vanu Dzjažuju Pekinā 2010. gada maijā, kad V. Dombrovskis vizītē apmeklēja Ķīnas Tautas Republiku.

Ministru prezidenta V. Dombrovska un V. Dzjažuju tikšanās notiks 10. martā plkst. 18.00 Ministru prezidentu zālē (Ministru kabineta III stāvā). Tikšanās sākumā paredzēta video, foto iespēja.

10. martā vizītes ietvaros V. Dzjažuju paredzētas tikšanās ar Valsts prezidentu V. Zatleru, Saeimas priekšsēdētājas vietnieku G. Daudzi, ekonomikas ministru A. Kamparu un vairāku politisko partiju pārstāvjiem. 11.martā viesis dosies uz Ventspili, kur tiks iepazīstināts ar investīciju iespējām Latvijā.

Vana Dzjažuja vizīte Latvijā dos iespēju turpināt Latvijas un Ķīnas Tautas Republikas divpusējo attiecību stiprināšanu, ņemot vērā ĶKP Starptautiskā departamenta būtisko nozīmi valsts ārējo attiecību veidošanā un īstenošanā.
Šogad aprit 20 gadi, kopš Latvijas Republikas un Ķīnas Tautas Republikas diplomātisko attiecību nodibināšanas 1991.gada 12.septembrī. Ķīnas Tautas Republika bija viena no pirmajām valstīm, kas 1991. gada 7. septembrī atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu. Plašākā vēsturiskā skatījumā mūsu valstij ir bijis ļoti svarīgi, ka Latvijas okupācijas gados Ķīnas valdība neatzina Latvijas Republikas inkorporāciju PSRS.

Mediju piekļūšana V. Dombrovska un V. Dzjažuju tikšanās atspoguļošanai ar Ministru kabineta pastāvīgās akreditācijas kartēm. Žurnālistiem, kuriem nepieciešama caurlaide iekļūšanai Ministru kabineta ēkā, lūdzam sazināties ar Valsts kancelejas Komunikācijas departamentu ([email protected], 67082919, 67082828)
Mediju ierašanās: 10 minūtes ātrāk, lai izietu drošības pārbaudi!


Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. 67082919
[email protected]

 

Dalies ar ziņu