Skip to main content

Kampars: Latvija rāda piemēru Eiropai kā atgūties no krīzes

Starptautiskās reitingu aģentūras „Standard & Poor’s” lēmums paaugstināt Latvijas kredītreitingu ir apliecinājums tam, ka Latvijas valdības mērķtiecīga rīcība valsts finanšu situācijas stabilizēšanai pat ja ne vienmēr sabiedrībā izprasta un atbalstīta, tomēr ir bijusi pareiza un Eiropas mērogā Latvija pamatoti tiek demonstrēta kā piemērs krīzes pārvarēšanai.

„Latvijas tautsaimniecība atgūstas, turklāt straujāk nekā prognozējām, tā atgriežas uz izaugsmes ceļa – to apliecina eksporta pieaugums, pakāpenisks privātā patēriņa palielinājums, stabilizējas situācija darba tirgū, ceļas ražotāju cenas, ir vērojams konsekvents iekšzemes kopprodukta pieaugums. Visi šie rādītāji likumsakarīgi atspoguļojas valsts kredītreitingos, kas ir būtisks signāls investoriem par Latviju kā investīcijām drošu un paredzamu vidi,” norāda ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Starptautiskā reitingu aģentūra „Standard & Poor’s” šodien publicējusi jaunākos datus un paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi – no “BB” uz “BB+”, saglabājot stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.


Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tel. 29405397
[email protected]

Dalies ar ziņu