Skip to main content

Mūrniece: sabiedriskās kārtības nodrošināšanā iesaistīs robežsargus

Lai nodrošinātu maksimāli efektīvu Iekšlietu ministrijas iestāžu resursu izmantošanu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, iekšlietu ministre Linda Mūrniece uzdevusi veikt situācijas izpēti un sagatavot priekšlikumus atsevišķu policijas funkciju deleģēšanai robežsardzei.

Iekšlietu ministre norāda: „Iekšlietu ministrijas dienestu uzdevums ir nodrošināt savu pakalpojumu pieejamību ikvienam iedzīvotājam. Šobrīd nereti saskaramies ar problēmām, kad lauku rajonos policijas darbinieku kapacitāte ir nepietiekama un būtu nepieciešami papildus resursi. Lai šo situāciju mainītu un uzlabotu situāciju sabiedriskās kārtības jomā, iespējams arī robežsardzes darbinieki varētu veikt profilaktisko darbu, papildinot savas līdzšinējās funkcijas ar funkcijām, ko veic ceļu policija. Tā, piemēram, pierobežas rajonos robežsargi varētu veikt arī autovadītāju pārbaudes.”

L. Mūrniece uzdevusi Valsts policijas priekšniekam Valdim Voinam un Valsts Robežsardzes priekšniekam Normundam Garbaram līdz 2011. gada 31. janvārim veikt situācijas un normatīvās bāzes izpēti, kā arī sagatavot savus priekšlikumus par nepieciestajām darbībām Valsts policijas atsevišķu funkciju un uzdevumu deleģēšanai Valsts robežsardzei.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liepa
LR iekšlietu ministres padomniece
Tālr.: 67219313
[email protected]

Dalies ar ziņu