Skip to main content

Kampars: mazturīgie un daudzbērnu ģimenes tiks pasargātas no elektroenerģijas cenu kāpuma

Kamēr Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija pēc noteiktas metodikas vērtē AS „Latvenergo” iesniegto jauno tarifu plānu, tikmēr uzņēmumam ir jāizstrādā priekšlikumi par to, kā pilnveidot jau esošo sociālā atbalsta programmu, nodrošinot, ka no elektroenerģijas cenu izmaiņām ir pasargātas papildus sabiedrības grupas, to vidū mazturīgie un daudzbērnu ģimenes.

„Kopš 2009. gada turpinās „Latvenergo” un Latvijas Pašvaldību savienības Sociālā atbalsta kampaņa, kuras ietvaros trūcīgajām ģimenēm tiek piešķirtas 500 kWh Elektrības norēķinu kartes. Apzinoties, ka iedzīvotāju loks, kuri asāk izjūt ekonomiskās grūtības, ir plašāks, esmu uzdevis „Latvenergo” plānotā tarifu izlīdzinājuma kontekstā sagatavot priekšlikumus par sociālās programmas pilnveidošanu, lai tā būtu attiecināma arī uz citām sabiedrības grupām, to vidū daudzbērnu ģimenēm,” norāda ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Šī gada 26. janvārī notika AS „Latvenergo” akcionāru sapulce, kurā Ekonomikas ministrija uzņēmuma valdei uzdeva meklēt risinājumu, kā, gatavojot jaunu elektroenerģijas tarifu plānu, turpināt sociāli atbildīgu tarifu politiku.

Jaunais elektroenerģijas tarifu plāns, kas iesniegts apstiprināšanai SPRK, paredz ieviest tarifu struktūru, kas diferencē cenu atbilstoši elektroenerģijas patēriņam un maksātspējai. AS „Latvenergo“ piedāvātais risinājums ļauj aptuveni pusei mājsaimniecību maksu par elektrību saglabāt līdzšinējā līmenī, bet vēl turpat 30% nodrošināt minimālu izmaksu palielinājumu viena lata apjomā, kopumā veidojot 80% mājsaimniecību, kuras elektrības cenu izmaiņas neskars vispār vai ietekmēs minimāli.

Vienlaikus ekonomikas ministrs uzsver, ka „Latvenergo” sociālajā programmā ir jāatrod papildus instrumenti, lai pagaidām vēl sarežģītajā ekonomiskajā situācijā sniegtu atbalstu ne vien iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem un zemu elektroenerģijas patēriņu, bet arī tām ģimenēm, kurās elektroenerģijas patēriņš objektīvu iemeslu dēļ ir augstāks par vidusmēra.

„Latvenergo” tarifu izlīdzināšanas plāns sagatavots, ņemot vērā, ka Latvijā jau trešo gadu darbojas atvērtais elektroenerģijas tirgus, un ir jāsabalansē regulētā un brīvā elektroenerģijas tirgus tarifi atbilstoši konkurences nosacījumiem Eiropas Savienībā.

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

Dalies ar ziņu