Skip to main content

Kampars: šomēnes valdībā tiks iesniegta koncepcija konsultanta piesaistei valstij piederošo Lattelecom un LMT kapitāldaļu pārdošanas procesā

Šodien, 5. maijā, ekonomikas ministra Arta Kampara vadībā uz kārtējo sēdi sanāca trīs ministru darba grupa, kuras uzdevums ir sagatavot valdībai priekšlikumus un rīcības plānu valsts kapitāldaļu pārdošanai uzņēmumos Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons.

„Lai valstij piederošo Lattelecom un LMT kapitāldaļu pārdošana notiktu sabiedrības interesēs un valsts šajos darījumos iegūtu maksimāli iespējamo finansiālo atdevi, procesā ir jāpiesaista pieredzējis un kompetents konsultants, kas izvērtēs darba grupā apspriestos kapitāldaļu pārdošanas modeļus, veiks tirgus izpēti, analizēs riskus u.tml. Konsultanta izvēles kritērijus izstrādā Privatizācijas aģentūra, kuras sagatavotā koncepcija tiks iesniegta izskatīšanai valdībā gala lēmuma pieņemšanai. Es kā trīs ministru darba grupas vadītājs uzskatu, ka kapitāldaļu pārdošanas procesam jānotiek pietiekami dinamiski, tādēļ raudzīšos, lai dokumenti tiktu sagatavoti bez kavēšanās un valdība varētu operatīvi lemt par konsultanta piesaisti,” norāda ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Ministri šodien konceptuāli atbalstīja konsultanta izvēles principus un šī jautājuma virzīšanu izskatīšanai valdībā.

Šodien – pēc kārtas trešajā – ministru darba grupas sēdē tika uzklausīta Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas un VAS „Latvijas Valsts Radio un Televīzijas centrs” informācija par infrastruktūru telekomunikāciju nozarē, kā arī Konkurences padomes analīze par telekomunikāciju tirgus attīstību kaimiņvalstīs. Ministri arī vienojās kādā no tuvākajām sēdēm uzklausīt telekomunikāciju nozares sabiedrisko organizāciju viedokli par valdības ieceri pārdot tai piederošās kapitāldaļas Lattelecom un LMT.

Ministru kabinets darba grupu saistībā ar valstij tieši un netieši piederošajām kapitāla daļām SIA “Lattelecom” un SIA “Latvijas Mobilais Telefons” izveidoja 2010. gada 30. decembrī. Darba grupā ir ekonomikas, finanšu un satiksmes ministri. Darba grupas sēdes notiek ne retāk kā reizi mēnesī.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars kā darba grupas vadītājs norādījis, ka naudas apjoms, kas potenciāli tiks iegūts no valsts akciju pārdošanas, būtu jānovirza uzņēmējdarbības stimulēšanai un jaunu darba vietu radīšanai.
 

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

Dalies ar ziņu