Skip to main content

Kampars: Tukuma lidostas attīstības plāni ir pozitīvs piemērs privātu investoru iniciatīvai

Ekonomikas ministrs Artis Kampars šodien, 4.martā, apmeklēja Tukuma lidostu, lai iepazītos ar iecerēm par tās attīstību un plānotajām investīcijām.

„Privātie investori, kuri izstrādājuši Tukuma lidostas attīstības plānu, ir viens no pozitīviem piemēriem investoru iniciatīvai – noteikt tālredzīgus plānus kā savas uzņēmējdarbības veidošanai, tā plašākai reģionālai izaugsmei. Es esmu pārliecināts, ka, attīstot Tukumā nelielu, bet aktīvu lidostu, ko izmanto zemo cenu aviokompānijas pasažieru pārvadāšanai, ieguvēji būs visas tuvējās pilsētas un pagasti, jo attīstīsies uzņēmējdarbība apkalpojošajā sfērā, piemēram, viesnīcu, kafejnīcu un restorānu bizness, līdz ar to veidosies jaunas darba vietas,” pēc lidostas apmeklējuma uzsvēra ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Tukuma lidostas attīstītāji iepazīstināja ministru ar lidostas teritoriju, jaunbūvējamo pasažieru terminālu, ko šovasar plānots nodot ekspluatācijā, un lidostas tehnisko aprīkojumu. Ministrs tika informēts, ka kopumā desmit gadu periodā lidostas attīstībā plānotās investīcijas varētu sasniegt 50 miljonus latu.

A. Kampars izteica cerību, ka valsts iestādes, kas ir atbildīgas par pasažieru avionozares darbību, būs pretimnākošas šādas nelielas lidostas attīstības iecerēm. Tāpat, pēc ministra domām, ļoti svarīgi ir gan lidostas attīstītājiem, gan pašvaldībai strādāt ar iedzīvotājiem, īpaši tiem, kuriem ir bažas, ka lidostas attīstība varētu negatīvi ietekmēt viņu dzīves kvalitāti.

A. Kampars norāda: „Pasaules pieredze liecina, ka šādi infrastruktūras projekti atstāj pozitīvu iespaidu uz uzņēmējdarbības vidi, tai skaitā uz nekustamo īpašumu tirgu, tomēr iedzīvotājiem nepieciešami racionāli un izsvērti argumenti kā no investoriem, tā pašvaldības.”

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

Dalies ar ziņu