Skip to main content

Āboltiņa pateicas Spānijas vēstniekam par Latvijā paveikto

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piektdien, 4. martā, tikās ar Spānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Paulino Gonzalesu Fernandesu – Koruhedo (Paulino Gonzįlez Fernįndez – Corugedo ), kurš bija ieradies atvadu vizītē.

Atskatoties uz vairāk nekā trīs vēstnieka darbības gados paveikto, S. Āboltiņa uzsvēra, ka šis laiks abu valstu attiecībās ir bijis interesants un notikumiem bagāts. Viņa pateicās vēstniekam par personīgo ieguldījumu, organizējot Spānijas karaļpāra vizīti Latvijā.

S. Āboltiņa atzīmēja, ka pateicoties Spānijas prezidentūras aktīvam atbalstam, izveidota Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestāde (BEREC), par kuras mītnes vietu izvēlēta tieši Rīga.

Runājot par abu valstu parlamentārajiem sakariem, S. Āboltiņa informēja, ka arī desmitajā Saeimas sasaukumā ir izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Spānijas parlamentu. Viņa uzsvēra, ka Saeima ir atvērta ciešākai sadarbībai, īpaši nozaru komisiju līmenī.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās Spānijas vēstniekam par ieguldījumu kultūras sakaru veicināšanā, pieminot Vestarda Šimkus uzstāšanos Spānijā, kas arī šajā valstī mūzikas gardēžiem ļāva izbaudīt izcilā pianista
klavierspēli. Savukārt Spānijas vēstnieks sacīja, ka, atgriežoties Spānijā, viņam pietrūks Rīgas bagātās kultūras, īpaši augstvērtīgo uzvedumu Latvijas Nacionālajā operā.

Atvadoties S. Āboltiņa pateicībā par ieguldījumu abu valstu attiecību stiprināšanā uzdāvināja vēstniekam sudraba medaļu ar Saeimas nama attēlu.

Paulino Gonzaless Fernandess-Koruhedo vēstnieka pienākumus Latvijā pildīja kopš 2007. gada 2. oktobra.

Foto no tikšanās

Video no tikšanās

 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

Dalies ar ziņu