Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja ar latviešu izcelsmes Zviedrijas deputātu pārrunā jauniešu iesaistīšanos politikā

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piektdien, 4. martā, tiekoties ar Zviedrijas Karalistes parlamenta latviešu izcelsmes deputātu Antonu Ābeli (Anton Abele), pārrunāja jauniešu līdzdalības veicināšanu sabiedriskajos procesos.

Saeimas priekšsēdētāja Latvijas un Zviedrijas attiecības raksturoja kā ļoti labas gan valstu, gan parlamentu līmenī. Viņa informēja, ka šogad plāno vizītē apmeklēt Zviedriju un tikties ar parlamenta priekšsēdētāju Pēru Vesterbergu (Per Westerberg). A. Ābele izrādīja interesi stiprināt starpvalstu attiecības un parlamentāros kontaktus.

Saeimas priekšsēdētāja un A. Ābele bija vienisprātis, ka nepieciešams vairot gados jaunu cilvēku ieinteresētību par politiku un stimulēt viņu aktīvu iesaistīšanos sabiedriskajos procesos. S. Āboltiņa raksturoja, ka parlamenta
atvērtība un sabiedrības iesaistīšana ir viņas kā Saeimas priekšsēdētājas prioritāte.

Katru gadu maijā Saeimā tiek rīkots nevalstisko organizāciju forums, kurā tiek spriests par pilsoniskajai sabiedrībai aktuālām tēmām, tostarp izglītību, demogrāfiju un jaunatnes politiku, informēja S.Āboltiņa. Viņa
arī pastāstīja par februāra vidū notikušo Ēnu dienu, kad skolēni izrādīja lielu interesi par iespēju iepazīt Saeimas darbu, un jūnija sākumā plānoto jauniešu parlamentu. Šādi pasākumi izglīto sabiedrību, parādot politiķu darba ikdienu, un dod iespēju iesaistīties, pauda Saeimas priekšsēdētāja.

A. Ābele dzimis 1992. gadā, un patlaban ir jaunākais jebkad Zviedrijas parlamentā (Riksdāgā) ievēlētais deputāts. Riksdāga deputāts skaidroja, ka viņa ceļš uz politiku sācies pirms trīs gadiem, kad traģiskā ielu incidentā gāja bojā jauns cilvēks un viņš uzsāka pilsonisku kustību pret vardarbību ielās. Jaunais parlamentārietis atzina, ka izvēlējies kandidēt vēlēšanās, lai ne tikai aktualizētu jautājumus, bet arī spētu ietekmēt un risināt problēmas.

Tikšanās laikā Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Imants Lieģis akcentēja, ka A. Ābele ir lielisks piemērs jauniem cilvēkiem, kā ar pilsonisko aktivitāti iesaistīties politikā. Latviešu izcelsmes Zviedrijas
deputāts apliecināja, ka ir gatavs savā pieredzē dalīties ar Latvijas jauniešiem.

Jaunā parlamentārieša tēvs Gunārs Ābele (Gunnar Abele) pauda viedokli, ka politikā, lai iegūtu jauniešu uzticību, par viņiem aktuālām tēmām, piemēram, vides aizsardzību, jārunā tieši gados jauniem politiķiem.

Foto no tikšanās

Video no tikšanās
 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

Dalies ar ziņu