Skip to main content

Kristovskis tiksies ar Čehijas ārlietu ministru

7. martā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tiksies ar Čehijas Ministru prezidenta vietnieku un ārlietu ministru Karelu Švarcenbergu (Karel Schwarzenberg).

Tikšanās laikā ministri pārrunās Latvijas un Čehijas divpusējo attiecību perspektīvas, kā arī aktuālos Eiropas Savienības un drošības politikas jautājumus. Sarunu centrā būs tādi abām valstīm nozīmīgi jautājumi kā enerģētika, ES nākamais finanšu ietvars un Austrumu partnerība. Tāpat ministri diskutēs par aktuālo ekonomisko situāciju, apmainīsies ar pieredzi ārlietu dienestu attīstībā, kā arī pārrunās aktuālās norises starptautiskajā politikā.

Oficiālās vizītes ietvaros K. Švarcenbergam plānotas tikšanās arī ar Latvijas Valsts prezidentu Valdi Zatleru, Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un viesošanās Rīgas domē, kur viņš apskatīs izstādi par Čehijas UNESCO mantojumu. Tāpat K. Švarcenbergs piedalīsies svinīgā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa un apmeklēs Okupācijas muzeju.

Latvijā Čehijas ārlietu ministrs uzturēsies no 6. līdz 7. martam. Šī būs politiķa pirmā vizīte Latvijā.

Karels Švarcenbergs starptautiskajā arēnā pazīstams kā aktīvs cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas aizstāvis. Viņš piedalījies Čehoslovākijas demokrātisko pārmaiņu procesā, bijis Starptautiskās Helsinku Cilvēktiesību komitejas prezidents un saņēmis Eiropas Padomes Cilvēktiesību apbalvojumu. Tāpat bijis pirmā Čehijas Republikas Valsts prezidenta Vāclava Havela (Václav Havel) padomnieks. Ilgus gadus ieņēmis Čehijas senatora amatu un pārstāvējis Čehijas delegāciju Eiropas Padomē un NATO. Pirmo reizi K. Švarcenbergs par ārlietu ministru iecelts 2007. gadā un šīs funkcijas pildījis arī Čehijas ES prezidentūras laikā. K. Švarcenbergs ir aristokrātiskās dinastijas pēctecis.

Mediju ievērībai!

Plkst. 9.55
Latvijas ārlietu ministrs sagaida Čehijas kolēģi Ārlietu ministrijas 1. stāvā;
Foto/video iespēja.
Ieraksts Viesu grāmatā ārlietu ministra kabinetā 3. stāvā;
Foto/video iespēja.

Plkst. 10.00
Ministru tikšanās 309. telpā;
Sākumā foto/video iespēja.

Plkst. 10.50 – 11.10
Kopīga preses konference Preses konferenču zālē 1. stāvā.

Plkst. 11.15
Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa
(Mediju ierašanās laikus un izvietošanās Brīvības pieminekļa kreisajā pusē).

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu