Skip to main content

Kampars: VIENOTĪBAI jāpiedāvā valsts attīstības plāns nākamajiem gadiem

VIENOTĪBAS galvenais uzdevums ir piedāvāt sabiedrībai skaidru, plaši izprastu un atbalstītu reformu plānu nākamajiem gadiem – strukturālas reformas, kuru mērķis ir ne vairs stabilizēt, bet attīstīties, šodien notiekošajā partijas Jaunais laiks (JL) kopsapulcē norādīja JL domes priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Artis Kampars.

2009. gada 12. martā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar savu valdības komandu pasaules finanšu krīzes un Latvijas tautsaimniecības sabrukuma vissmagākajā posmā sāka reformas, kas ir visgrūtāk realizējamas vienmēr un visos laikos – valsts finanšu sistēmas atjaunošanu un ekonomikas restrukturizāciju konkurētspējas virzienā, norādīja Kampars. „Pusotra gada laikā Latvija neatgriezeniski izmainījusi savu tautsaimniecību ārējā pieprasījuma virzienā un valsts budžeta ieņēmumu/izdevumu starpība šajā gadā visticamāk būs mazāka par 5% no IKP,” uzsvēra ekonomikas ministrs.

Īsā laikā ir radikāli samazinātas valsts pārvaldes izmaksas, likvidēti kliedzoši nesaimnieciskuma precedenti, būtiski samazinātas attīstību bremzējošas birokrātiskās procedūras. Tās ir bijušas nozīmīgas strukturālas reformas un starptautiski atzīti eksperti visā pasaulē to ciena un novērtē, pauda Kampars.

„Neiet uz priekšu nozīmē iet atpakaļ. Šobrīd ir skaidrs, ka rīcība finanšu sistēmas stabilizācijai un ekonomiskās paradigmas izmaiņas dod mums iespēju pievērsties nākamajam, ne mazāk svarīgajam reformu posmam, piedāvājot skaidru uz attīstību vērstu strukturālo reformu plānu nākamajiem gadiem,” kopsapulcē uzsvēra politiķis.

Kā galvenos virzienus, kuros veicamas reformas, koncentrējot rīcību uz prioritātēm valsts ilgtermiņa izaugsmei, Kampars minēja valsts, tās iedzīvotāju un uzņēmumu konkurētspēju, valsts pārvaldes reformas, kā arī sociālās jomas ilgtspējas nodrošināšanu.

Veicamajām reformām jābūt precīzi koordinētām, saskaņotām un īstenotām, lai nodrošinātu katra ministra personīgu atbildību par reformu pilnvērtīgu izpildi. Tāpat reformu vadības grupai jākļūst par pilnvērtīgu un efektīvu diskusiju forumu ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai šajā procesā iesaistītu arī sabiedrību. Reformu piedāvājumam jābūt skaidram un saprotamam ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Nepilnīga, nekvalitatīva vai novēlota informācija var apdraudēt pašu galveno – sabiedrības attieksmi pret reformu procesu. Reformu plānu radīšanā nepieciešams iesaistīt labākos Latvijas prātus ikvienā no nozarēm vai reformu virzieniem kā efektīvus līdzkeļus reformu vizīšanā izmantojot citu valstu pieredzi un piemērus, pauda Kampars.
 

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas Jaunais laiks
sabiedrisko attiecību konsultante
67087224, 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu