Skip to main content

Zaķis: VIENOTĪBAI jāpilda vēlētājiem dotais solījums veidot vienu partiju

Politisko partiju apvienības VIENOTĪBA politiķiem jāpilda sabiedrībai pirms vēlēšanām dotais solījums izveidot vienu politisko spēku, partijas Jaunais laiks (JL) kopsapulcē uzsvēra JL valdes loceklis, VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

„Daudzu gadu garumā izzinot sabiedrības viedokli, esam dzirdējuši prasību pēc iespējami vienkāršas partiju sistēmas valstī. Cilvēki nevēlas iedziļināties daudzu līdzīgu partiju viedokļu detaļās un jūtas neērti, ja jāizvēlas starp līdzīgiem spēkiem. Sekojot šim aicinājumam, uzsākām trīs partiju – JL PS un SCP – saliedēšanu,” kopsapulces dalībniekiem atgādināja Zaķis. „Uzskatu, ka mums strauji jāvirzās uz VIENOTĪBAS, kā vienas partijas izveidi. Atpakaļceļa nav,” pauda Zaķis.

VIENOTĪBAI kā vienai partijai ir daudz vairāk plusu nekā mīnusu, norādīja Zaķis, kā piemēru minot dažādus viedokļus, kas nodrošina plašāku argumentāciju, pieņemot lēmumus. Liela partija lēmumu pieņemšanu padara daudz ātrāku un kvalitatīvāku. Viena partija īpaši, ja tā ir atklāta tipa, kāda būs vienotība, var daudz sekmīgāk piesaistīt intelektuālo potenciālu, norādīja politiķis.

Jau šobrīd Saeimas frakcijā nozīme ir tikai un vienīgi katra deputāta personīgajām kvalitātēm un aktivitātēm, nevis partejiskajai piederībai, norādīja Zaķis.

Vērtējot valdības un Saeimas frakcijas darbu, Zaķis norādīja, VIENOTĪBA ir pildījusi doto solījumu sabiedrībai un pieņēmusi budžetu, saglabājot stabilitāti valstī. „Mēs neesam aizskāruši pensijas un negrasāmies to darīt arī turpmāk. Mēs esam kaut daļēji, bet pārcēluši, kā to bijām solījuši, nodokļu slogu no algām uz patēriņu,” atgādināja VIENOTĪBAS frakcijas vadītājs.

Svarīgs darbs Saeimā būs virknes amatpersonu – tiesībsarga, Centrālās vēlēšanu komisijas un Valsts prezidenta – ievēlēšana. Vienlaikus Zaķis norādīja, ka šis process nebūs vienkāršs. „Patreizējais spēku sadalījums Saeimā izslēdz prognozējamu manevra iespēju, proti, ja par kaut ko savā starpā vienojas divas no trijām lielākajām frakcijām – pārējie ir mazākumā.

„Ja mūsu partneri ZZS atbalstīs opozīcijas izvirzīto kandidātu, tiks pārkāpts koalīcijas līgums un sekas būs neizbēgamas,” norādīja Zaķis.


Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas Jaunais laiks
sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 67087224, 29373547
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu