Skip to main content

Kariņš aicina ES pievērst pastiprinātu uzmanību konkurences veicināšanai

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP), debatēs par Eiropas Savienībās (ES) konkurences politiku, aicināja Eiropas Komisiju (EK) un EP deputātus pievērst pastiprinātu uzmanību konkurences veicināšanai pakalpojumu un enerģētikas jomās, tā veicinot arī ekonomikas izaugsmi Eiropā.

Kariņš savā uzrunā uzsvēra, ka ES lielu uzmanību pievērš taupības pasākumiem, taču vēl būtiskāk ir veicināt ekonomikas izaugsmi. „Galvenā atslēga ES ekonomikas izaugsmes veicināšanai – palielināt iekšējo konkurenci Eiropas Savienībā,” uzrunājot kolēģus, teica Kariņš.

Kariņš uzsvēra divas jomas, kurās būtiski uzlabot konkurenci – pakalpojumu un enerģētikas. „Pakalpojumu joma ES sastāda 70% no visas ekonomiskās aktivitātes. Taču zināms, ka daudziem uzņēmumiem ir ierobežotas iespējas strādāt pāri robežām. Ir būtiski atvērt šo sektoru konkurencei,” uzsvēra Kariņš.

Savukārt, enerģētikas jomā Kariņš norādīja, ka daudzās ES valstīs konkurence enerģētikas tirgū joprojām ir nepietiekama: „Piemēram, Latvijā gāzes sektorā joprojām pastāv 100% monopols pie tam – trešās valsts meitasuzņēmuma monopols.”

„Lai veicinātu ekonomisko izaugsmi ES, ir nopietni jāpievērš uzmanību konkurences palielināšanai gan pakalpojumu, gan enerģētikas jomā. Ieguvēji no tā būs visi ES dalībvalstu pilsoņi,” noslēdzot uzrunu, uzvēra Kariņš.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu