Skip to main content

Kariņš aicina Igaunijas ES prezidentūru stiprināt cīņu pret teroristu finansēšanu

“Eiropas drošības lielākais drauds šobrīd ir terorisms. Mēs kā likumdevēji varam atņemt teroristiem iespēju tikt pie finansējuma, apcērpot viņu naudas avotu,” Eiropas Parlamenta plenārsesijā Strasbūrā debatēs teica Krišjānis Kariņš, uzrunājot Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu, kurš iepazīstināja deputātus ar valsts prioritātēm, pārņemot prezidentūru ES Padomē.

K. Kariņš aicināja Igauniju tās Eiropas Savienības prezidentūras laikā veicināt pretnaudas atmazgāšanas likuma pieņemšanu. Likums padara stingrāku esošo regulējumu un stiprinās cīņu pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu izmantošanu terorisma finansēšanai.

 

“Mēs (Parlaments) gribam nonākt pie skaidra patiesā labumu guvēja reģistra, kurā atklātos gan ofšoru, gan trastu īpašnieki. Tas būtu svarīgs ierocis cīņai pret terorisma finansēšanu, naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas,” norādīja K. Kariņš.

Likums atrodas trialoga stadijā, kurā Parlamentam ar Padomi ir jāvienojas par tā gala versiju. Maltas prezidentūras laikā vienošanos neizdevās panākt. K. Kariņš aicināja Igaunijas ES prezidentūru pievērst īpašu uzmanību šim likumam un veicināt vienošanās panākšanu pēc iespējas ātrāk.

Kā iepriekš ziņots, Eiropas Parlamenta atbildīgā komiteja martā atbalstīja Krišjāņa Kariņa sagatavoto likumprojektu, kas paredz ierobežot nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, tostarp to izmantošanu terorisma finansēšanai. Likumprojekts papildina esošo regulējumu, ierobežojot anonimitāti, kuru sniedz virtuālā nauda un anonīmās maksājumu kartes. Tas paredz arī iekļaut trastu un tamlīdzīgu nodibinājumu īpašniekus patieso labuma guvēju reģistrā. Pēc Parlamenta apstiprinājuma tika uzsāktas sarunas ar Eiropas Padomi par likumprojekta gala tekstu, kur Ekonomikas un monetāro lietu komitejas nostāju pārstāv Krišjānis Kariņš.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu