Skip to main content

Kariņš atklās Eiropas Enerģētikas regulatoru padomes diskusiju par enerģētisko drošību

2013. gada 29. janvāri Eiropas Enerģētikas regulatoru padome organizē tās ikgadējo konferenci Briselē par konkurētspējīgu, ilgtspējīgu un drošu enerģiju. Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība) aicināts ar uzrunu atklāt konferences daļu, kas veltīta enerģētikas drošībai.

Eiropas Parlamenta deputāts K. Kariņš ir autors likumdošanai par Eiropas Savienības informācijas apmaiņas mehānismiem attiecībā un starpvaldību nolīgumiem starp dalībvalstīm un trešajām valstīm enerģētikas jomā, kas ir pirmais nozīmīgais solis virzībā uz vienotu Eiropas enerģētikas ārpolitiku.

Kā zināms, 2012. gada septembrī ar nozīmīgu balsu pārsvaru EP apstiprināja K.Kariņa sagatavoto likumprojektu, kas paredz ieviest lielāku atklātību un caurskatāmību dalībvalstu nolīgumos ar trešo valstu enerģijas resursu piegādātājiem. Vienota ES pieeja šajā jomā nepieciešama, lai garantētu konkurences iespējamību, kā arī drošas gāzes, naftas un elektrības piegādes caur enerģijas tīkliem patērētājiem visās ES dalībvalstīs.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu